0
0
+

Dzisiaj ruszyliśmy z 11. kolejką rozgrywek Serie A. Zostały nam zaserwowane trzy spotkania. W akcji były dziś takie ekipy jak Atalanta, Lazio czy Juventus. Nie zabrakło niespodzianek. Naturalnie nie mogło obejść się również bez występów Polaków. Zapraszam krótkiego podsumowania dzisiejszych wydarzeń na włoskich boiskach.

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia w postaci pojedynku Atalanty z Lazio. Ci pierwsi zdołali wyszarpać jeden punkt dopiero w 94. minucie, kiedy to Merih Demiral dośrodkował do Martena de Roona. Holender posłał niskie uderzenie z pierwszej piłki czym udało mu się zaskoczyć Pepe Reinę i doprowadzić do remisu 2:2. Lazio prowadziło w tym meczu dwukrotnie. Najpierw po trafieniu Pedro, na które pod koniec pierwszej połowy odpowiedział Duvan Zapata. Drugą bramkę dla "Orłów" zdobył Ciro Immobile, ale już wiemy, że ona również nie dała gościom zwycięstwa w tym spotkaniu. Atalanta zajmuje obecnie piątą pozycję w lidze, a Lazio znajduje się tuż za ich plecami.

Następnie (prawie) wszyscy doznaliśmy szoku, bowiem Juventus przegrał 1:2 z Hellasem Verona. Dla drużyny Hellasu dwa trafienia zdobył Giovanni Simeone - tak, syn tego słynnego Simeone. Na szczególne wyróżnienie zasługuje druga bramka Argentyńczyka, która prawdopodobnie zostanie wybrana trafieniem tej kolejki w Serie A. Jedynego gola dla "Starej Damy" zdobył Amerykanin, Weston McKennie.

Wojciecha Szczęsnego tym razem jednak nie możemy winić za kolejną wtopę jego ekipy. Polski bramkarz prezentował się naprawdę dobrze zatrzymując jeszcze inne próby Simeone. Można powiedzieć, że Wojtkowi wyjątkowo nie pomagali dzisiaj jego koledzy. Zadowalające zawody rozegrał również Paweł Dawidowicz, który rośnie pod okiem Igora Tudora. Obrońca mógł szybciej doskoczyć do Westona McKenniego przy golu dla Juventusu, ale tam sprawę zawalili również inni gracze bloku defensywnego, którzy pozostawili sporo wolnego miejsca.

Na koniec dnia Sampdoria Bartosza Bereszyńskiego otrzymała lekcję futbolu od Torino Karola Linettego. Swoją drogą Linetty pierwotnie miał zacząć ten mecz na ławce rezerwowych, ale kontuzji przed spotkaniem doznał Josip Brekalo, a Polak na tym skorzystał. Linetty prędko udowodnił, że zasługiwał, aby rozpocząć dzisiejszy mecz od pierwszej minuty. W znacznym stopniu przyczynił się do zbycia pierwszej bramki przez jego zespół. Były zawodnik właśnie Sampdorii rozpoczął akcję, do której bardzo sprawnie ponownie się podłączył, dograł do Dennisa Praeta, który na raty pokonał Emila Audero. Polski pomocnik mógł wpisać się jeszcze na listę strzelców, ale dwukrotnie wyraźnie przestrzeliwał.

Drugą bramkę dla "Granaty" po kontrataku zdobył Wilfried Singo. W 67. minucie z czerwoną kartką z boiska wyleciał gracz "Sampy", Adrien Silva. Powodem były głupie i nieeleganckie komentarze pod adresem arbitra Francesco Fourneaua. Poskutkowało to natychmiastową zmianą Bereszyńskiego, który tego spotkania z pewnością nie będzie wspominał dobrze. Torino finalnie pokonało swoich oponentów wynikiem 3:0, bo w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Andrea Belotti, dla którego był to setny gol strzelony na boiskach Serie A.