Cze
12
2019
Skomentuj

To NAPRAWDĘ jest czas na HENRYK KANIA EKSTRAKLASA

W Polsce uwielbiamy porównania do wszystkiego, co zachodnie. Nie inaczej jest w przypadku krajowej piłki, która tym razem wzorowała się na piłce znad Sekwany. Od następnego sezonu liga francuska będzie miała sponsora tytularnego i w naszym kraju również doczekaliśmy się zmian w nazwie. We Francji przywitajcie Ligue 1 Uber Eats, a w Polsce nadchodzi czas na Henryk Kania Ekstraklasa.

W XXI wieku pieniądze to rzecz niezwykle istotna i nie ma co dyskutować z tym faktem. W tych samych kategoriach myślały władze naszej ligi i od wielu lat do członu "Ekstraklasa" była dopisywana nazwa firmy, która w danym momencie postanowiła wspomóc finansowo naszą ligę. Pierwszą spółką, która wykupiła prawa do nazwy naszej ligi, była PTK „Centertel” sp. z o.o. i w połowie marca 2005 roku rozpoczęliśmy działalność "Idei Ekstraklasy". Nazwa obowiązywała bardzo krótko, bo ledwie przez pół roku. We wrześniu br. nastąpił rebranding spółki i z tym wiązała się kolejna zmiana nazwy - "Orange Ekstraklasa". Takie nazewnictwo obowiązywało do sezonu 2007/2008.

Przez kilka sezonów nasza liga była "sierotą", bo nikt nie był zainteresowany wykupieniem miejsca przy nazwie naszej ligi. Dopiero 21 lipca 2011 kolejna sieć telekomunikacyjna postanowiła wpompować pieniądze w naszą ligę i w ten oto sposób weszła w życie nazwa "T-Mobile Ekstraklasa". Ostatnią korporacją współpracującą z naszą ligą był Totalizator Sportowy, a przez to w ostatnich latach ekscytowaliśmy się rozgrywkami "Lotto Ekstraklasy".

Firma "Henryk Kania" nie jest obca osobom na co dzień śledzących zmagania w naszej lidze. Zakład zajmujący się produkcją wyrobów wędliniarskich oraz mięs pojawiał się na stadionach w naszej, rodzimej lidze. Oprócz tego, nazwa pojawiała się we wszelkich materiałach prasowych związanych z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce. Przedsiębiorstwo postanowiło pójść o krok dalej i zająć miejsce na sponsora tytularnego. Szczegóły kontraktu pomiędzy "Henrykiem Kanią" a spółką "Ekstraklasa S.A." nie są jeszcze znane. 

 

Przed skomentowaniem zapoznaj się z treścią tej informacji, gdyż każdy post z kategorii „Foosy” został wymyślony lub podkoloryzowany dla celów humorystycznych, a niewłaściwie odebrany zagraża zdrowiu psychicznemu.

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]