-
0
0
+

Bywały gorsze soboty w Bundeslidze niż ta dzisiejsza - bo dzisiaj naprawdę można było zawiesić oko na kilku meczach, prześledzić kilka ciekawych historii. Przejdźmy więc do konkretów...

Paradoksalnie dość wyjątkowo nie można powiedzieć wiele ciekawego o występie Borussii Dortmund, bo ekipa BVB w końcu zagrała taki mecz, o którym... nie ma co pisać. Byli po prostu dobrzy, pokonali Arminię Bielefeld 3:0 i podreperowali swoją sytuację w tabeli. Robota wykonana, komplet punktów zdobyty. W ostatniej kolejce dortmundczycy rozbili w derbach Zagłębia Ruhry Schalke 4:0, więc łatwo możecie policzyć, że ich bilans bramkowy wygląda zdecydowanie bardziej okazale niż jeszcze kilka dni temu. Fajnie.

Swoją pracę wykonał także Wolfsburg, który po piątkowej porażce Eintrachtu Frankfurt (sensacyjnej zresztą), został tą drużyną Bundesligi, która może poszczycić się najmniejszą liczbą porażek w bieżących rozgrywkach - konkretnie to dwiema. "Wilki" zasłużenie wskoczyły na najniższy stopień podium, co osiągnęli dzięki pokonaniu mizernej Herthy Berlin 2:0. Nie był to występ wybitny, ale solidny, a solidność (niezwykle wysoka) to najlepsze słowo, jakim można opisać obecny Wolfsburg. Ekipa Volkswagena oddała na bramkę rywala dwa celne strzały i oba wpadły do siatki! - Wygrali nie stwarzając większych szans na zdobycie gola! To chichot losu - skwitował wynik trener przegranych, Pal Dardai, który po drugim golu "Wilków" tylko się uśmiechnął. Jak wyglądała statystyka xG? 0,62 Wolfsburga, 1,19 berlińczyków.

Pojawiły się dzisiaj także dwie "piątki". O jednej już mogliście troszkę na Footrollu przeczytać, bo dostało ją od Stuttgartu Schalke. Porażka kompromitująca - co w Gelsenkirchen jest codziennością - ale głośniej było o tym, co działo się wokół boiska, czyli rzecz jasna o buncie szatni przeciwko trenerowi. No ale o tym, jak już pisałem, przeczytacie TUTAJ. Warto jednak dodać, że fantastycznie w barwach Stuttgartu zagrał japoński defensywny pomocnik Wataru Endo, który zdobył 2 gole i 2 asysty!

Drugi pięciopak to sprawka Bayernu Monachium, który przejechał się po Kolonii. Piłkarzem meczu został Leon Goretzka, autor trzech asyst, a świetnie zagrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki - w obu sytuacjach pewnie wykorzystując okazje w polu karnym. "Lewy" ma już na koncie 28 trafień po 23 kolejkach, więc - jak łatwo policzyć - do rekordu Gerda Müllera brakuje mu 12 bramek, które trzeba machnąć w 11 meczów. Oba dzisiejsze gole Polaka możecie zresztą zobaczyć pod spodem:

Najciekawszym meczem dnia był bez wątpienia pojedynek RB Lipsk i Borussii Mönchengladbach. W pierwszej połowie "Źrebaki" jeszcze jako tako coś próbowały, prowadziły zresztą 2:0 po dwóch błędach "Byków", którzy jednak prowadzili grę w tym spotkaniu. Po przerwie zresztą gospodarze z Lipska kompletnie zdominowali Borussię, nie pozwalając jej nawet na oddanie choćby pół uderzenia! RB nie odpuszczał, atakował, nacierał i choć kilka okazji zaprzepaścił (głównie waląc w trybuny mimo fajnej pozycji strzeleckiej), to ostatecznie wygrał! Bramkę na wagę tryumfu zdobył w 93. minucie drewniok Alexander Sorloth (wyjątkowo dziś dobry), dzięki czemu dwupunktowa strata RasenBallsportu do Bayernu została utrzymana! Nacisk na lidera nadal obecny!