-
0
0
+

Wiadomo już, kto zmierzy się w półfinale Pucharu Niemiec. No, co prawda jeden mecz został przełożony z powodów covidowych, ale najbardziej interesujące orzeszki już zostały na babkę posypane. Wczoraj lepszą Borussią okazała się ta dortmundzka (TUTAJ), dzisiaj doszedł do niej drugi faworyt.

Faworytów było w ćwierćfinałach czterech, a jako że powpadali na siebie nawzajem, to logiczne stało się, że do półfinałów trafi ich dwóch. Dortmund ponad Gladbach, a... Holstein Kiel ponad Rot-Weiss Essen. Oczywiście nie jest to ten faworyt, o którego mi chodziło, chociaż zastanawiam się, czy aby nie jestem w błędzie. W końcu kilończycy to groźny drugoligowiec, który nie tak dawno pokonał w Pucharze Niemiec sam Bayern Monachium! A skoro Bayern był głównym kandydatem do sukcesu... Tak czy siak Holstein okazał się dziś lepszy od czwartoligowego Rot-Weiss i choć pewnie nikomu to nie zaimponuje, to warto wspomnieć, że piłkarze z Essen wyeliminowali wcześniej Bayer Leverkusen!

Hitem dnia był jednak pojedynek Lipska z Wolfsburgiem. W 2019 roku "Byki" spotkały się już z "Wilkami" w DFB-Pokal i... rozbiły je aż 6:1, a koncert rozegrał wtedy Timo Werner, zdobywając dwa gole i dwie asysty. Honor dla ekipy Volkswagena uratował wówczas Wout Weghorst po asyście Kevina Mbabu i ten duet istotny był także dzisiaj. Ale o tym za chwilę... Bo ogólnie to był to bardzo dobry mecz! Serio!

Najzabawniejsze było to, że do przerwy RB oddał dwa uderzenia i z obu tych uderzeń powinny paść gole. Koen Casteels nie bez powodu pokazał jednak, dlaczego idzie na rekord minut bez gola straconego w Bundeslidze, bo kapitalnie wybronił próby Daniego Olmo oraz Justina Kluiverta. Goście strzałów mieli więcej, może nie w tak groźnych okazjach, ale również postraszyli Petera Gulacsiego. Najważniejszym momentem był prawdopodobnie rzut karny podyktowany po faulu Christophera Nkunku na Mbabu, którego zmarnował Weghorst - oto ów duet. Do przerwy był więc remis, a po przerwie... Lipsk wrzucił wyższy bieg. Silnik Volkswagena nie dał rady energii Red Bulla. Nie, to nie jest reklama. Po prostu Wolfsburg w drugiej połowie na bramkę uderzył ledwie raz!!!

A RasenBallsport jechał z tematem. W 63. minucie świeżo wprowadzony Alexander Sorloth zaliczył asystę przy bramce aktywnego Yussufa Poulsena, a w 88. minucie gwóźdź do trumny "Wilków" wbił dobijając uderzenie Emila Forsberga Hee-Chwang Hwang. Było to drugie trafienie w barwach RB koreańskiego napastnika ściągniętego latem zeszłego roku w miejsce Wernera, drugie w Pucharze Niemiec. Cienki jest na razie Hwang, ale szukając tandetnych haseł można stwierdzić, że ma patent na DFB-Pokal! (tak naprawdę to nie ma).

Daremny Sorloth zaczyna coś grać.

Tym samym Wolfsburg pożegnał się z Pucharem, a do półfinału w roli drugiego obok Dortmundu faworyta dołączył Lipsk. Biorąc pod uwagę chwiejną formę BVB, fakt, że "Byki" jeszcze nigdy nie zdobyły żadnego trofeum i że pozostałą dwójkę stanowią Holstein Kiel i Jahn Regensburg/Werder Brema, to należy chyba uznać, że RasenBallsport ma największe szanse na ten tytuł. Co więcej, w dotychczasowych czterech spotkaniach zdobył już 12 goli i żadnego nie stracił!