Sie
04
2020
Skomentuj

Korona jeszcze nie zginęła!

Może nie w ekstraklasie, ale chociaż na szczeblu centralnym, na jej zapleczu, w pierwszej lidze. Korona Kielce przetrwa, ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że klub wróci do rąk miasta, które nie pozwoli mu zginąć!


Mecze Serie A oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. 


Sytuacja najlepszego klubu województwa świętokrzyskiego nie była prosta. Nie dość, że Korona zaliczyła spadek z polskiej elity, o który właściwie prosiła się już od jakiegoś czasu, że była bardzo źle zarządzana, to jeszcze klubowe długi zaczynały dawać jej coraz bardziej w kość. Niemiecki udziałowiec większościowy, rodzina Hundsdorferów, pogrążała kielecki zespół, którego zaległości finansowe sięgają obecnie ok. 12 mln złotych. Sam poprzedni sezon to ponad 4 miliony do tyłu. Niemcy udzielali Koronie pożyczek z 3-procentowymi odsetkami i liczyli, że przychody klubu będą większe, co pomoże mu się rozwinąć. Rzeczywistość okazała się jednak inna, no i zrobiło się bardzo niewesoło. Wiadomo przecież, że różnice w przychodach między ekstraklasą a I ligą to dosłownie przepaść.

Na ratunek Koronie postanowiło pójść miasto i najpewniej dzisiaj może dojść do przejęcia wszystkich akcji klubu przez Kielce. Miasto przejmie ich 72% , dzięki czemu będzie miało 100% udziałów (część już ma). Za głosowało 14 samorządowców, 7 było przeciw, a 4 się wstrzymało. Kielce w ostatnich latach dofinansowały Koronę na 70 mln złotych i tym razem także dorzucą trochę grosza, a dokładnie to prawie 5 mln złotych.

Zgoda na likwidację Koronę, to zgoda na zwijanie się Kielc. Likwidacja kluby negatywnie zmieni wizerunek miasta. Mówienie, że pieniądze zamiast na Koronę powinny iść na budowę chodników i dróg to demagogia. Zamknijmy więc KCK. Z tych pieniędzy też można zbudować chodniki i drogi. Frekwencja na meczach oraz szkółka piłkarska pokazuje, że jest miejsce dla Korony na mapie Kielc. Nie chcę być grabarzem Korony

To słowa przewodniczącego rady miasta - Kamila Suchańskiego. Co powiedział prezydent Kielc, słynny Bogdan Wenta, ex-selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej?

Miasto nie ma w obowiązku prowadzenia profesjonalnej działalności sportowej, ale wszyscy mamy instrument, w postaci promocji przez sport.

Trudna sytuacja finansowa to problem, który doprowadził do spadku z ekstraklasy. W grudniu także po gorącej dyskusji została przyjęta decyzja o dokapitalizowanie. Wtedy pamiętamy, jakie miejsce miała Korona.

Cały czas jednak byliśmy zapewniani o zaangażowaniu większościowego udziałowca. Potwierdzało to także oświadczenie z początku lipca, które mówiło, ze nawet w sytuacji spadku przyszłość klubu jest zapewniona. Sytuacja jednak uległa diametralnej zmianie w ciągu kilku tygodni.

Jeszcze dziś odbędzie się walne zgromadzenie rady nadzorczej Korony Kielce, w trakcie której cała akcja ma zostać przyklepana. Cena odkupu klubu? Symboliczna złotówka, choć wszyscy chyba wiedzą, że realna kwota tej inwestycji będzie dużo, dużo wyższa. 

Komentarze0
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Najczęściej czytane...

Video
34
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
1
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
5
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
10
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]