Footroll w terenie - znów Gdańsk, ale tym razem po karnym remis

-
0
0
+

Lechia Gdańsk rzutem na taśmę remisuje w hitowym starciu z Piastem Gliwice. Końcówka meczu zdecydowanie należała do tych najbardziej emocjonujących. Dwa rzuty karne w doliczonym czasie gry, w tym jeden nietrafiony to niemal gwarancja zawału dla kibiców oglądających taki mecz.

Lechia Gdańsk: Kuciak; Conrado (73’ Żukowski), Kopacz, Maloča, Fila (78’ Musolitin); Biegański (46’ Kałuziński), Kubicki, Gajos (64’ Ceesay), Udovičić (64’ Pietrzak), Zwoliński; Paixão

Piast Gliwice: Plach; Rymaniak (10’ Konczkowski), Huk, Malarczyk, Holubek; Badia (56’ Vida), Sokołowski, Lipski, Steczyk; Chrapek (56’ Jodłowiec), Świerczok (79’ Żyro)

Dzisiejszy mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice zdecydowanie mógł być uważany za jeden z hitów kolejki. Starcie dwóch zespół zajmujące czwarte i piąte miejsce w tabeli i walczących o europejskie puchary zawsze musi być uważane za warte uwagi. Fakt, że obie drużyny przed pierwszym gwizdkiem miały taką samą liczbę punktów tylko dodawał kolorytu.

W pierwszych minutach oba zespoły zaprezentowały kilka prostych strat. Jednak mecz zdecydowanie gorzej rozpoczął się dla Piasta, ponieważ Fornalik już w dziesiątej minucie był zmuszony do zrobienia zmiany przez kontuzję Romaniaka.

W 29 minucie Piast wyszedł na prowadzenie. Poważny błąd popełnił Kopacz, który za łatwo dał sobie odebrać piłkę w pobliżu swojego pola karnego. Później mieliśmy małe zamieszanie, podczas którego Lechia kilkukrotnie mogła wybić piłkę. Gdańszczanom jednak ta sztuka nie udała się i Dominik Steczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Dwie minuty później gospodarze mogli otrzymać drugi cios. Jakub Świerczok spróbował pokonać Kuciaka strzałem z dystansu, ale tym razem piłka jedynie obiła słupek i wróciła na plac gry.

W 32 minucie Lechia mogła wyrównać, ale tym razem to Placha uratowało obramowanie bramki. Z bliskiej odległości w poprzeczkę trafił Falvio. Bliski dobicia był Kubicki, ale podczas próby uderzenia z woleja pokonało go trafienie w piłkę.

W czterdziestej minucie Lechia ponownie miała okazję do wyrównania. Wówczas Gajos posłał z lewego skrzydła idealne dośrodkowanie na głowę Zwolińskiego. Jednak Plach popisał się świetną interwencją i bardzo efektownie uratował swoją drużynę przed stratą bramki.

W 48 minucie Sokołowski strzelił Kuciakowi bramkę z dystansu podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 2-0. Dusan miał utrudnione zadanie przez kozioł, ale trudno powiedzieć, że nie popełnił błędu, ponieważ piłka przeleciała mu pod rękawicami. Bramkarz nawet na poziomie Ekstraklasy nie ma prawa puszczać takich bramek.

W pierwszej połowie nie było widać by jedna z drużyn zyskała jakąś zdecydowaną przewagę. Jednak po przerwie Piast wyglądał już na dużo lepszy zespół. Goście kontrolowali grę z tyłu nie pozwalając na zbyt wiele groźnych sytuacji, jednocześnie sami regularnie przedostawali się w pole karne Lechii.

W 87 minucie Lechia ponownie znalazła się w grze. Gola kontaktowego zdobył Łukasz Zwoliński. Była to dość nietypowa akcja, w której mieliśmy prawdziwy bilard. Piłka bez kontroli odbijała się od obramowania i piłkarzy. Na początku mogło się wydawać, że Piast zdoła wybrnie z sytuacji, ale po odbiciu od słupka szczęście ich opuściło i nie udało im już się obronić przed stratą bramki.

Po dziewięćdziesiątej minucie dalej mieliśmy emocje. Musolitin sfaulował przeciwnika w swoim polu karnym przez co sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Wykonał go Jodłowiec. Jednak jego strzał był zbyt łatwy do obrony dla Kuciaka. Dzięki temu Lechia dalej była w grze.

Wszyscy wiedzą, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Krótko po zmarnowanym karnym Piasta okazję do zdobycia bramki z jedenastu metrów otrzymała Lechia Gdańsk. Jednak tym razem wykonawca się nie pomylił i w samej końcówce wyrównał Flavio Paixao.

Dla kibiców Lechii było to zdecydowanie bardzo emocjonujące spotkanie. Od dwubramkowej przewagi Piasta Gliwice do remisu po karnym w niemal ostatniej akcji meczu. A poza tym w doliczonym czasie gry mieliśmy przecież jeszcze obroniony przez Kuciaka rzut karny dla gości.