Paź
23
2019
Skomentuj

OFICJALNIE: Znamy datę rozegrania El Clasico

Protesty, a momentami nawet zamieszki w Barcelonie doprowadziły do tego, że El Clasico trzeba było przełożyć. Początkowo miało ono odbyć się 26 października, czyli w tę sobotę. Najpierw władze ligi wpadły na pomysł, by po prostu zamienić kolejki i mecz rozegrać w tym samym terminie, ale w Madrycie. Ten pomysł szybko jednak porzucono i zdecydowano się na przełożenie meczu w czasie. Teraz wiemy już oficjalnie, kiedy zostanie on rozegrany.

W grę wchodził 7 grudnia lub 18 dzień tego samego miesiąca. Jak się okazuje, dogadano się, żeby spotkanie odbyło się w drugim z tych dwóch terminów. Miejsce oczywiście nie zostaje zmienione, wszystko odbędzie się na Camp Nou, choć warto zaznaczyć, że pojawił się nawet pomysł, by El Clasico przenieść na neutralny teren. Mecz miałby się wtedy odbyć na La Bombonerze w Buenos Aires. To jednak na pewno nie spodobałoby się kibicom, którzy i tak mają już sporo na głowie, więc po co obciążać ich jeszcze biletami lotniczymi na drugi koniec świata.

Miejmy nadzieję, że teraz już wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie chcemy przecież, żeby sytuacja geopolityczna miała wpływ na jedno z największych widowisk w historii piłki nożnej. Futbol miał w końcu sprawiać, byśmy na chwilę byli w stanie zapomnieć o otaczającym świecie, a tymczasem musiał on zostać mu podporządkowany. Miejmy nadzieję, że ostatni raz.

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]