Remisowy HIT na Old Trafford. Pozostałe angielskie ekipy wygrały

-
0
0
+

Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy już za nami. Manchester United nie był w stanie dowieźć zwycięstwa do końcowego gwizdka, za to lepiej poradziły sobie pozostałe ekipy z Premier League. Zapraszamy do zerknięcia na opis tego, co działo się od 18:55 w Lidze Europy.

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Manchester United 1:1 AC Milan

Milan dość szybko strzelił dwie bramki, ale... show skradł Harry Maguire

Błyskawiczne ciosy zadane przez "Rossonerich" nie zostały uznane przez sędziów. Przy pierwszym trafieniu Rafael Leao był na spalonym, a przy drugim Franck Kessie zagrywał ręką. Oceniając jednak całą sytuacje po kilkukrotnym obejrzeniu powtórek, trudno dopatrzyć się tam przewinienia. Nie dość, że od tego momentu Milan powinien prowadzić na Old Trafford, to najbardziej w tym wszystkim szkoda kapitalnego uderzenia z dystansu Iworyjczyka.

Najciekawszym fragmentem pierwszej odsłony był bezdyskusyjnie jeden z rzutów rożnych w wykonaniu Manchesteru United, gdy Harry Maguire z odległości kilkudziesięciu centymetrów od pustej bramki trafił w słupek. Czy dało się lepiej zepsuć stuprocentową akcje do wyjścia na prowadzenie? Pewnie znaleźlibyśmy bardziej kuriozalne pudła, ale mimo wszystko wyczyn Anglika powinien znaleźć się wysoko we wszelakich rankingach tego typu. W dość podobnej akcji nie popisał się również Daniel James, tyle że Walijczyk znajdował się znacznie dalej od celu.

18-latek daje prowadzenie, które koledzy dali sobie wydrzeć w doliczonych minutach

Ole Gunnar Solskjaer w przerwie meczu na Old Trafford dokonał zmian. Na drugą odsłonę nie wyszedł już Anthony Martial, miejsce Francuza zajął 18-letni Amad Diallo. Sprowadzony z Atalanty Iworyjczyk dotąd zaliczył jedynie epizody w dwumeczu z Realem Sociedad, nie notując ani jednej minuty w Premier League. Potrzebował zaledwie czterech minut od wejścia na boisko do zdobycia debiutanckiej bramki, gdy po kapitalnym podaniu Fernandesa przelobował głową bezradnego Donnarumme.

Został tym samym czwartym najmłodszym piłkarzem, który trafiał dla "Czerwonych Diabłów" w europejskich pucharach. Przed nim na tej liście znajdują się kolejno: Mason Greenwood, Marcus Rashford i George Best. Ostatecznie ekipa norweskiego szkoleniowca nie dowiozła zwycięstwa, bo w drugiej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Simon Kjaer. Bez Ibrahimovicia, Rebicia i Mandżukicia - wynik dla drużyny z Serie A wydaje się być względnie zadowalający.

Olympiakos 1:3 Arsenal

Tottenham 2:0 Dynamo Zagrzeb

Chyba jedynym sposobem na uratowanie sezonu jest triumf w Lidze Europy

Dla Arsenalu chyba jedyną drogą do uratowania sezonu jest wygrana w Lidze Europy, ponieważ w Premier zajmują dalekie dziesiąte miejsce. Nieco lepiej na arenie krajowej arenie krajowej prezentuje się Tottenham, choć i po nich spodziewaliśmy się chyba znacznie więcej. Na ten moment do strefy wyznaczającej promocje do Ligi Mistrzów tracą aż pięć oczek, więc i w tym przypadku warto byłoby skupić się w stu procentach na zdobyciu tego mniej prestiżowego europejskiego pucharu. Po pierwszych połowach kibice obu drużyn mogli być względnie zadowoleni, ponieważ ich ulubieńcy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Martin Odegaard z nie byle jakim debiutanckim golem

Norweski pomocnik trafił do Arsenalu na zasadzie wypożyczenia 27 stycznia. Od tego momentu rozegrał sześć spotkań na poziomie Premier League i w międzyczasie dwa w Lidze Europy przeciwko Realowi Sociedad. Dotąd nie mógł cieszyć się z trafienia dla "Kanonierów", na koncie nie miał choćby asysty. Na pierwszą bramkę w nowych barwach poczekał do czwartkowego wieczoru, ale jak już zapisał się w protokole meczowym w rubryce strzelców, to na grubo.  Polecamy obejrzeć gdzieś powtórkę tego uderzenia z dystansu pod poprzeczkę. Warto.

Zadowalające rezultaty Arsenalu i Tottenhamu przed rewanżowymi starciami 1/8 finału Ligi Europy

Arsenal przez dłuższy czas tylko remisował 1:1 z Olympiakosem na stadionie w Pireusie, na szczęście do trafienia Odegaarda później swoje trzy grosze dołożyli jeszcze Gabriel i Elneny. W przypadku Tottenhamu mowa o zwycięstwie z czystym kontem, co zapewne pozwoli z większym spokojem podejść do przyszłotygodniowej rywalizacji w Chorwacji. Obie bramki dla "Kogutów" zdobył... Harry Kane. Trochę niepokojący był jednak moment zejścia kapitana Tottenhamu z boiska, który już na ławce rezerwowych siedział z lodem przyłożonym do kolana. A już 14 marca odbędzie się derbowe starcie pomiędzy powyżej opisywanymi drużynami. Oby to nie było nic poważnego.

Co się działo na pozostałych boiskach?

Na Johan Cruijff Arenie miejscowi trzy zwycięskie bramki z Young Boys zdobyli w drugiej odsłonie. Ekipa Tomasza Kędziory przegrała u siebie z Villarealem, co nie jest najlepszym prognostykiem przed nadchodzącym rewanżem. Po świeżo upieczonym mistrzu Szkocji spodziewaliśmy się chyba więcej niż tylko remisu z praską Slavią. Hiszpańska Granada rozprawiła się z grającym w osłabieniu od 71. minuty Molde. Również AS Roma nie dała większych szans Szachtarowi Donieck, czyli byłemu klubowi aktualnego szkoleniowca "Giallorossich".

Ajax 3:0 Young Boys

Dynamo Kijów 0:2 Villareal

Slavia Praga 1:1 Rangers

AS Roma 3:0 Szachtar

Granada 2:0 Molde FK