Ajax, Brugge, Slavia - witamy Was w Lidze Mistrzów!

-
0
0
+

Ajax Amsterdam, Club Brugge oraz Slavia Praga - poznaliśmy ostatnich wygranych tegorocznych eliminacji do Ligi Mistrzów, którzy po heroicznej walce zameldowali się w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na świecie!

Ajax Amsterdam 2:0 APOEL Nikozja

Pierwsze spotkanie rozgrywane na Cyprze zakończyło się ogromną niespodzianką. Grający przed własną publicznością APOEL tylko bezbramkowo zremisował z Ajaksem, podtrzymując ewentualne szanse na awans. W meczu rewanżowym żadna z drużyn nie mogła sobie pozwolić na zachowanie czystego konta, a pewna dominacja od pierwszego gwizdka miała być kluczem do sukcesu. W poprzednich rozgrywkach Ligi Mistrzów mało kto przyjeżdżał na Amsterdam Arenę i dominował. Dziś nie było inaczej. Znów przewaga leżała po stronie gospodarzy, fenomenalne spotkanie rozgrywał młody defensor Segino Dest oraz bardziej doświadczeni Dusan Tadić i Hakim Ziyech. To własnie po dograniu Marokańczyka do siatki rywala trafił Edson Alvarez otwierając wynik spotkania. Druga połowa była, więc jedynie formalnością, a bramka Dusana Tadicia na kilka minut przed końcem spotkania rozwiała jakiekolwiek spekulacje na temat awansu.

Club Brugge 2:1 LASK Linz

Na papierze zdecydowanie lepiej prezentowali się Belgowie. Pierwsze spotkanie tego dwumeczu pokazało, że to podopieczni Philippe Clementa są faworytami starcia, wywożąc z Austrii komfortowe, jednobramkowe zwycięstwo. Od upragnionego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów dzieliło ich zaledwie 90 minut, które mogli rozegrać w każdy możliwy sposób. Finalnie postawili na wymianę ciosów, która w ostatecznym rozrachunku okazała się bardzo opłacalna. Gospodarze wygrali to spotkanie 2:1, a bramki na wagę dalszej gry w Lidze Mistrzów zdobyli Hans Vanaken oraz Emmanuel Dennis. Na kwadrans przed końcem spotkania gola kontaktowego zdobył Joao Klauss, lecz do awansu było to za mało i dzięki przewadze wypracowanej w pierwszym spotkaniu, na ulicach Brugii zapanowała euforia.

Slavia Praga 1:0  Cluj

Czeska piłka już dawno znalazła się ponad polskim poziomem. W środowe wieczory pozostało nam oglądać takie starcia, jak te - z udziałem naszych południowych sąsiadów, którzy radzili sobie naprawdę dobrze. Pierwsze spotkanie ułożyło się dla nich fenomenalnie, a wyjazdowe zwycięstwo (1:0) znacznie ułatwiało sprawę awansu. Ten dopełnili dziś. Gola na wagę promocji do fazy grupowej Ligi Mistrzów zdobył po przerwie Jan Boril. Czeski defensor umieścił swój zespół w wymarzonej fazie rozgrywek, przy okazji odprawiając rumuński zespół z kwitkiem.