Żeby wygrać, trzeba grać... skutecznie. Atletico w dalszej fazie Ligi Mistrzów

-
0
0
+

Gdyby liczyć same strzały, wygrałby Salzburg. Gdyby liczyło się tylko posiadanie, wygrałby Salzburg. Gdyby  liczyło się to, kto ładniej gra, wygrałby Salzburg. Gdybać można, ale to Atletico wyszło zwycięsko z tego pojedynku. I o ile to Salzburg można chwalić za grę, o tyle za parę lat mało kto będzie pamiętał o grze. To wynik 2:0 idzie w świat, a Atletico idzie, a w zasadzie to już jest w najlepszej szesnastce Ligi Mistrzów.

Salzburg: Stanković – Kristensen, Andre Rama, Wober (90. Onguene), Ulmer – Junuzović, Mwebu (89. Sucić, Berisha, Szoboszlai (88. Okugawa) – Daka (73. Okafor), Koita (79. Adeyemi)
Atletico: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – Llorente (90. Lodi) Koke, Saul (65. Herrera), Carrasco (90. Lemar) – Suarez (65. Correa), Felix

Zarówno Hiszpanie jak i Austriacy mogli zarówno wbić do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, zlecieć do Ligi Europy, albo nawet spaść na ostatnie miejsce. Stawka była zatem bardzo duża, trzeba było spiąć dupę i ostro ruszyć na rywala. Dotyczyło to szczególnie Salzburga, remis premiował drużynę z Madrytu, więc gospodarze ruszyli od samego początku tego spotkania. Mocno zaczął Berisha od uderzenia w słupek, później Koita dwa razy pogroził Oblakowi, blisko też dwukrotnie był Szoboszlai, ale brakowało (jak niemal zawsze w meczach Salzburga) skuteczności. Atletico miało problem żeby w ogóle na to odpowiedzieć, dopiero Marcos Llorente z dystansu uderzył obok słupka. W pewnym momencie, gospodarze zorientowali się że podopiecznym Simeone nie idzie zbyt dobrze, więc postanowili trochę im pomóc. Pierwszy był Weber który oddał piłkę Marcosowi Llorente z czego Hiszpan nie skorzystał, a po rzucie rożnym, słaba komunikacja między bramkarzem a obrońcą Salzburga omal nie skończyła się kuriozalnym golem Joao Felixa. W końcu Atleti skorzystało z pomocy, a wrzutkę Yannicka Carrasco z rzutu wolnego wykorzystał Hermoso. Można nic nie grać przez całą połowę i prowadzić do przerwy? Jak widać można, jak najbardziej! Jeszcze jak!

Nie minęło dziesięć sekund drugiej połowy, a Felix mógł podwoić prowadzenie swojej drużyny, ale dobrze w bramce spisał się Stanković. Zniwelować przewagę próbował Szoboszlai, jednak Węgier w pojedynku z Oblakiem fatalnie przestrzelił. Wykorzystywanie sytuacji kompletnie nie szło graczom Jesse’ego Marscha, strzelenie dwóch goli z taką „świetną” skutecznością graniczyło z cudem. Próby oczywiście były, dobrze chciał Daka, dobrze chciał Berisha, dobrze chciał znowu Szoboszlai, ale wiecie jak jest… też chcielibyśmy dobrze napisać o tych chęciach, ale po co, skoro nic to nie daje? Tak jak od czterdziestej minuty były potrzebne dwa gole, tak po ponad dwudziestu minutach dominacji Salzburga w drugiej połowie, nadal brakowało dwóch goli do awansu. Dwóch słupków za to nie brakowało, po uderzeniu Berishy z początku meczu, Mwepu również trafił w obramowanie bramki Oblaka. Dominacja gospodarzy była naprawdę spora, tylko czasu nie było sporo, a w momencie kiedy do strzelenia były już trzy bramki, te minuty nie miały już żadnego znaczenia. Tak, Atletico (konkretnie Carrasco) strzeliło drugą bramkę niszcząc marzenia Salzburga o awansie. Jeszcze gospodarze próbowali strzelić tę jedną bramkę, tak na otarcie łez, ale nawet tego nie udało się osiągnąć. Pocieszenie? Lokomotiw przegrał z Bayernem, dzięki czemu zobaczymy austriacką drużynę w Lidze Europy. Tylko co to za pocieszenie, skoro stawka była znacznie wyższa? I nie ukrywajmy, nie była ona nieosiągalna.