-
0
0
+

Jednym z hitów dzisiejszego wieczoru było starcie Liverpoolu z Milanem na Anfield, podczas którego żaden z widzów nie mógł się nudzić. Od skromnego prowadzenia Liverpoolu do szybkiego odwrócenia losów meczu przez Milan. Koniec końców zwycięsko z tej bitwy wyszli piłkarze "The Reds", ogrywając ekipę z Włoch 3:2.

Liverpool 3:2 AC Milan (Tomori 9'S, Salah 49', Henderson 69' - Rebic 42', Diaz 44')

Liverpool: Alisson - Alexander Arnold, Matip, Gomez, Robertson - Keita, Fabinho, Henderson - Salah, Origi, Jota

AC Milan: Maignan - Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandes - Kessie, Bennacer - Saelemaekers, Diaz, Leao - Rebic

Trochę was tu nie było...

Wielki to wieczór zwłaszcza dla kibiców Milanu, którzy na swoją drużynę w Lidze Mistrzów czekali dobre siedem lat. Mecz będzie ciekawy również ze względu na dość skromną historie obu ekip w Champions League, dotąd mierzących się jedynie w finałach najważniejszych europejskich rozgrywek. Trochę jednak szkoda, że podopieczni Stefano Piolego nie przystąpią do zmagań w pełnym rynsztunku, bowiem przez uraz na Anfield nie zobaczymy Zlatana Ibrahimovicia. Jedni i drudzy mogą się pochwalić brakiem porażek w swoich ligach, tyle że z kompletu zwycięstw cieszy się tylko zespół z Włoch, gdyż "The Reds" zanotowali w Premier League jeden remis.

"Pierdyliard" uderzeń Liverpoolu w pierwszych dwudziestu mintuach

Liverpool od pierwszych minut pokazywał swoją wyższość nad Milanem, dokumentując wyraźną przewagę golem już w 9. minucie spotkania. Trent Alexander-Arnold uderzył na bramkę, a piłka po drodze odbiła się jeszcze o Tomoriego, któremu ostatecznie przypisano samobójcze trafienie. Kilka minut później stanęli przed szansą podwyższenia rezultatu, tyle że uderzenie Mohameda Salaha z rzutu karnego pewnie wybronił Mike Maignan. Pisaliśmy na samym początku o wyraźnej, niebotycznej wręcz przewadze gospodarzy nad gośćmi? No to sprecyzujmy wszystko w skrócie, żeby nie być gołosłownym... Liverpool przez dwadzieścia minut zmagań oddał czternaście strzałów, a AC Milan zero. Nie był to więc łatwy i przyjemny powrót po siedmiu latach przerwy od Champions League... przynajmniej do pewnego momentu.

Cuda na Anfield. Zaskoczenia, zwroty akcji... po prostu futbol

Wciąż przewaga Liverpoolu nad Milanem była diametralna, jednakże w odstępnie dwóch minut chwilę przed końcem pierwszej odsłony stało się coś, co stać się w zasadzie nie powinno. Otóż w 42. i 44. minucie dwa gola Alissonowi zapakowali piłkarze Milanu i tym o to sposobem Włosi prowadzili do przerwy. Czy przewidzielibyście coś podobnego w 40. minucie starcia na Anfield? Jeśli ktokolwiek wierzył w taki scenariusz, szanujemy. Zatem tak... najpierw brazylijskiego golkipera pokonał Ante Rebic, a później 22-letni Brahim Diaz. Zapachniało pewnym finałem Ligi Mistrzów z 2005 roku w Stambule... czyż nie?

Liverpool wyszedł jednak z tego starcia zwycięsko

Jednakże koniec końców w kolejnych czterdziestu pięciu minutach swoją wyższość potwierdzili piłkarze Juergena Kloppa. W 49. minucie na remis wstrzelił się Salah. Już w 69. minucie po niezłym strzale Jordana Hendersona z dystansu "The Reds" ponownie prowadzili na swoim obiekcie. Tak też zostało już do ostatniego gwizdka Szymona Marciniaka. Liverpool z pierwszymi trzema punktami w sezonie 2021/2022 Ligi Mistrzów, Milan na swoją szansę będzie musiał jeszcze poczekać.