-
0
0
+

Nikt nie spodziewał się monachijskiej inkwizycji i tego, że Bayern jest w stanie wpakować komuś aż pięć goli! A tak się właśnie przed chwilą stało i Bawarczycy pokonali w meczu Ligi Mistrzów Benfikę, tracąc przy tym tylko jedną bramkę. Trzeba jednak przyznać, że Portugalczycy nie powiesili poprzeczki zbyt wysoko...

• Bayern: Neuer - Rafinha, Süle, Boateng, Alaba - Kimmich - Robben, Müller, Goretzka, Ribery - Lewandowski
  • Benfica: Vlachodimos - Almeida, Conto, Dias, Grimaldo - Pizzi, Fejsa, Pires - Silva, Jonas, Cervi

Po ostatniej ligowej kompromitacji Bayernu, który w żenującym stylu dał sobie urwać punkty w meczu u siebie z beniaminkiem z Düsseldorfu (więcej o tych sierotach przeczytacie w prześmiewczym tekście TUTAJ), zaczęły pojawiać się sugestie, że dzisiejsze spotkanie może być ostatnim dla Niko Kovaca w roli szkoleniowca bawarskiego giganta. Cóż, wygrał 5:1, więc możemy założyć, że Chorwat kupił tym sobie troszkę spokoju.

Prawda jest też taka, że Benfica nie powiesiła poprzeczki wysoko. Właściwie dała się Bayernowi posłusznie jak... kiełbaska z grilla (?) i przyjęła karę wymierzoną przez śmiertelnie skutecznych monachijczyków. Ich obrona nie popisała się w kilku akcjach, a ofensywa nie była w stanie wykombinować nic konstruktywnego. Nic, poza golem z pierwszej minuty drugiej połowy, którego zdobył wprowadzony w przerwie Gedson Fernandes. Szybko mu poszło.

Pierwsza część meczu należała do Arjena Robbena, który strzelił dwa gole. Trzeba mu przyznać, że prezentował się naprawdę bardzo dobrze, ale to i tak nie zmienia faktu, że już go w tej drużynie być nie powinno. W 13. minucie ze sporą dozą szczęścia poradził sobie z trzema (!) atakującymi go rywalami, potem kiwnął czwartego i w typowym dla siebie stylu, czyli schodząc z prawej strony do środka, zapakował piłkę w pajęczynkę dalszego rogu. Kilkanaście minut później podwyższył po kontrataku, a futbolówkę umieścił w równie trudno dostępnym miejscu bramki, tyle że krótkiego rogu. Typowy Łysy.

Kilka minut później co nieco dołożył Robert Lewandowski, strzelając swoją 50. bramkę w Champions League po dośrodkowaniu z prawej strony tego, który robi to w Bayernie najlepiej, czyli Joshuy Kimmicha, wyjątkowo grającego w środku pola ("szeroka kadra", hehe). Bawarczycy schodzili na przerwę z pewnym prowadzeniem i z rywalem, który nie był w stanie (albo nie był zainteresowany) stworzyć większego zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Pewniaki, aczkolwiek sam mecz był mocno statyczny, a gospodarze niespecjalnie forsowali siebie i tempo. Multum sytuacji bynajmniej nie mieli.

Druga połowa, jak już wspomniałem, rozpoczęła się od gola kontaktowego Benfiki, ale dość szybko do pionu Portugalczyków ustawił Lewandowski, który kolejną celną główką pokonał Odysseasa Vlachodimosa. Później swoje pierwsze trafienie w sezonie dołożył jeszcze Franck Ribery i lizbończycy byli już do reszty rozłożeni. Nie działo się nic wyjątkowo ciekawego i można się było zastanawiać, czy to Bayern jest taki fajny, czy Benfika taka daremna. Raczej obstawiałbym to drugie...

Ano z ciekawostek należy powiedzieć o tym, że w ekipie z Monachium szansę na debiut otrzymał 19-letni Koreańczyk z Południa, Woo-Yeong Jeong. Niczym specjalnym się nie wyróżnił, choć dostał 10 minut, ale dobrze wiedzieć, że taki gość w ogóle istnieje.