Angielski puchar 3. kategorii wciąż niektórzy traktują miło

-
0
0
+

Wieści z Anglii naprawdę mnóstwo spływa ostatnimi czasy. Przypadki koronawirusa w West Ham United, zagrożona perspektywa powrotu kibiców na stadiony, Manchester United eliminujący Luton, Tottenham wspierający Leyton Orient i nagabywany przez agentów Arkadiusza Milika - mnóstwo tematów widzimy i o nich słyszymy! Tymczasem rozgrywane są też pozostałe mecze Pucharu Kukuryku, czyli Carabao Cup. Puchar Ligi Angielskiej poważnie potraktowały dziś choćby Chelsea i Arsenal, a jutro przymierzają się do tego Liverpool oraz Manchester City.

.

W meczu Fleetwood Town - Everton padło siedem goli, z czego pięć dla Evertonu. Tyle samo goli padło w meczu Newcastle, ale tutaj wszystkie siedem strzeliły "Sroki". Wreszcie przechodzimy do Chelsea, w barwach której popisało się wielu zawodników. Olivier Giroud przełamał ośmioletni impas w rozgrywkach o Puchar Ligi - trafił w końcu po ośmiu latach do siatki rywala w spotkaniu tej rangi. Po raz ostatni do tej pory zdarzyło mu się to w pewnym szalonym meczu z października 2012 roku - było to słynne 7:5 z Reading (w barwach Arsenalu grał Giroud, wszedł z ławki w 62. minucie).

W dodatku świetnie spisał się też Ben Chilwell, który również pojawił się na boisku. Wszedł z ławki rezerwowych w drugiej połowie. Po 17 minutach już zanotował asystę. Wciąż cena zapłacona za niego wydaje się dość wysoka, ale trzeba powiedzieć, że to upgrade w stosunku do Marcosa Alonso (NO, KURCZĘ, PRZECIEŻ). A Kai Havertz? Jemu też należą się brawa. Trafił po raz pierwszy do siatki w barwach Chelsea, ustrzelił ostatecznie też hat-tricka, a wynik 6:0 przeciwko Barnsley to także jego zasługa. Swoje zrobili też Tammy Abraham oraz Ross Barkley...

Leicester jest na czele tabeli Premier League po dwóch zwycięstwach na początku roku. Dobrze zaczynali też sezon mistrzowski, gdzie po jednej kolejce Gary Lineker z uśmiechem już pytał Claudio Ranieriego, czy nie będzie przypadkiem walczył o europejskie puchary. Teraz jednak ważą się priorytety. W spotkaniu z Arsenalem Brendan Rodgers nie spodziewał się raczej łatwej przeprawy. "Kanonierzy" są w gazie - ostatnie sześć meczów to sześć zwycięstw ekipy Mikela Artety. Dzisiaj do siatki trafiali Christian Fuchs (gol samobójczy) i Eddie Nketiah. Arsenal może niekoniecznie mógł się aż tak podobać w meczu z West Ham United, natomiast przeciwko Leicester już spisał się naprawdę nieźle. Choć warto poczekać na skrót spotkania i ujrzeć te bramki, które padły. Tylko w ten sposób was zachęcimy.

Najważniejsze jest to, że zgadzają się wyniki. Jeśli Arteta na początku 2021 roku nie wpędzi zespołu w zadyszkę, możemy oglądać małe przebudzenie.

Jutro podglądajcie Liverpool oraz Manchester City. Dzisiejsze wyniki pokazują, że postrzelać się da. A tymczasem warto, żebyście spojrzeli też na wyniki losowania kolejnej rundy: