Lip
29
2021
Skomentuj

Lepiej późno niż wcale. Raków gra DALEJ w Europie

To był mecz z gatunku zagrać, awansować, zapomnieć. Szkoda tylko, że do wspomnianego awansu drużyna Rakowa potrzebowała aż konkursu rzutów karnych. Całe szczęście, że między słupkami ekipy z Częstochowy stał Vladan Kovacević. Bośniak na początku bieżącego sezonu imponuje wyśmienitą formą.


Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi


Składy: 

Raków: Kovacević - Tudor, Niewulis, Arsenić - Wdowiak, Poletanović, Ivi Lopez, Kun - Szelągowski, Gutkovskis, Cebula

Suduva: Giannikoglou - Beneta, Kerla, Zivanović, Slavickas - Rommens, Gorobsov, Cases - Nyuiadzi, Habran, Nkololo

Braki w defensywie

Głównym problemem Marka Papszuna przed dzisiejszym spotkaniem była z pewnością obsada defensywy. Szkoleniowiec Rakowa nie mógł skorzystać z Tomasa Petraska oraz Milana Rundicia. Co prawda klub uzupełnił braki w obronie, ściągając Dominika Wydrę oraz Jordana Courtney'a - Perkinsa, lecz obaj wymienieni gracze nie mogli zostać zgłoszeni do rewanżowego starcia z Suduvą. Będą natomiast gotowi na dwumecz z Rubinem Kazań. 

Sytuacja w defensywie zmusiła trenera Papszuna do postawienia w linii obrony na nominalnego pomocnika, Frana Tudora. 25-letni Chorwat w nowej dla siebie roli nie radził sobie zbyt pewnie. 

Narażeni na kontry 

Osłabienia gospodarzy starali się wykorzystać piłkarze Suduvy. Groźne w ich wykonaniu były zwłaszcza kontrataki. Ofensywna trójka Nyuiadzi, Habran oraz Nkololo szybkimi rajdami starała się stworzyć zagrożenie pod bramką Kovacevicia. Udało im się to tak naprawdę jedynie raz. Na początku drugiej połowy bośniacki bramkarz musiał mocno się postarać, aby Litwini nie objęli prowadzenia. 

Bezzębni gospodarze

Raków starał się natomiast mozolnie rozbijać defensywę rywali, co przychodziło niestety z dużym trudem. Skonsolidowana i nieustępliwa linia obrony Suduvy nie popełniała poważnych błędów. Większość ataków środkiem nie miała szans powodzenia. Skuteczniejsze były natomiast próby rozciągania rywali dzięki akcjom skrzydłowych. Zawsze jednak brakowało kropki nad i. Zawiódł zwłaszcza Vladislavs Gutkovskis, który swój występ zakończył po pierwszej połowie. Nieco bardziej aktywny i konkretniejszy pod bramką rywali był Sebastian Musiolik, lecz i on nie potrafił znaleźć drogi do siatki. 

Problemem było również zbyt głębokie ustawienie Iviego Lopeza. Gołym okiem widać, że Hiszpan byłby dużo bardziej przydatny dla drużyny, gdyby wystąpił w tym meczu nieco bliżej pola karnego Litwinów. 

Kovacević bohaterem

Po rozczarowujących 120 minutach czekał nas konkurs rzutów karnych. W nim bohaterem został Vladan Kovacević. 23-letni Bośniak, sprowadzony przed sezonem za 500 tysięcy euro z FK Sarajewo obronił dwie jedenastki i wprowadził Raków Częstochowa do kolejnej rundy Ligi Konferencji. Tam na podopiecznych Marka Papszuna czeka już rosyjski Rubin Kazań.

 

Komentarze0
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Najczęściej czytane...

Video
34
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
1
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
0
9 Maj 2022

Rzut wolny, pośredni. Level: Japonia XD [VIDEO]

Video
5
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]