Mar
02
2019
Skomentuj

Pilot Sali działał niezgodnie z prawem

Naprawdę liczyliśmy, że ta sprawa będzie już zamknięta. Nikt nie lubi w końcu pisać o tragediach. Najlepiej byłoby wrzucić jedną informację na ten temat, w której wszystko jest od początku do końca wyjaśnione i mieć spokój. Dla wszystkich byłoby wtedy lepiej, a osoby bezpośrednio i pośrednio poszkodowane łatwiej by się z tym oswoiły, gdyby ciągle nie drążono im ran. Ze sprawą Emiliano Sali nie jest jednak przyjemnie. Cały czas prowadzone są negocjacje w sprawie zapłaty za jego transfer, która przecież wciąż nie została uiszczona. Jak się okazuje, to nie jedyna, przykra, wciąż nierozwiązana sprawa.

 

Co jeszcze? Pojawiają się bowiem wątpliwości, co do prawnych słuszności przelotu Sali. Dave Ibbotson, który leciał samolotem Argentyńczyka miał mieć wszelkie potrzebne uprawnienia, które pozwalały mu być pilotem, ale podobno nie miał już papierów na to, by przewozić kogoś w formie usługi. Do takich informacji dojść mieli brytyjscy śledczy. Twierdzą, że Pilot miał prawo podzielić się kosztami z Salą, ale nie mógł brać za to wynagrodzenia. Willie McKay, który organizował ten lot, twierdzi, że nie miał o tym pojęcia, ponieważ wybierając pilota, kierował się jedynie opinią, a tę Ibbotson miał bardzo dobrą.

Teoretycznie ta kwestia nie powinna mieć wpływu na postrzeganie wypadku. Pilot miał w końcu uprawnienia do prowadzenia pojazdu, więc umiał to robić. Kwestie rozliczeniowe nie miały przecież żadnego wpływu na katastrofę, co najwyżej gość by sobie więcej zarobił. Ta nieprawidłowość wzbudziła jednak podejrzenia wśród brytyjskich śledczych, którzy będą dochodzili do tego, czy pozostałe uprawnienia pilota był ważne i i autentyczne. Nie sposób ich zbadać, gdyż Ibbotson miał je przy sobie, a ciała dalej nie odnaleziono, co też jest dosyć ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że to należące do Sali wciąż znajdywało się we wraku. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko okaże się już prawidłowe, bo nikt nie potrzebuje jeszcze w tej tragedii dowodu oszustwa. Rodziny ofiar wystarczająco się nacierpiały.

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]