Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. "Koguty" w piątej rundzie FA Cup!

-
0
0
+

Obejrzeliśmy ostatnią powtórkę piątej rundy FA Cup, w której Tottenham podjął na własnym stadionie Southampton z Jankiem Bednarkiem w pierwszym składzie. Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 1:1. "Koguty" pod wodzą Mourinho mogą się pochwalić drugą taką dogrywką w aktualnie trwającej kampanii Pucharu Anglii. Wcześniej w drugim spotkaniu rozprawili się z drugim Middlesbrough. Jak było tym razem? Dowiecie się z niniejszego tekstu, gdzie znajdziecie również wyniki pozostałych powtórek.

Już w niedzielę mecz Real Betis vs FC Barcelona! Ten i wiele innych meczów pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Tottenham - Southampton 3:2 (Stephens 12' S, Lucas 78', Son 87' K) - (Long 34', Ings 72').

Składy wyjściowe:

Tottenham: Lloris - Aurier, Alderwireld, Vertonghen, Tanganga - Ndombele, Dier, Winks - Son, Lucas, Sessegnon

Southampton: Gunn - Ward Prowse, Stephens, Bednarek, Bertrand - Boufal, Hojbjerg, Romeu, Redmond - Long, Ings

Od początku spotkania przeważali gracze Southamptonu, tworząc sobie sytuacje bramkowe. Atakowali, wchodzili w pole karny Tottenhamu, ale na nic się to zdało, ponieważ bramkę na 1:0 w tym meczu jako pierwsi zdobyli gospodarze. Ndombele uderzył piłkę zza pola karnego, tyle że odbiła się od Jacka Stephensa, i to jemu zostało przypisane samobójcze trafienie.  Kilka minut później blisko trafienia był Danny Ings, ale na szczęście dla "Kogutów" trafił w poprzeczkę, marnując tym sposobem niezłe podanie Jamesa Word-Prowse'a. Nadal było tak, że zawodnicy Raulpha Hasenhuttla atakowali, z tym że nic z tego nie wynikało. Parafrazując słynne słowa Gary'ego Linekera: "Święci" grają, a na końcu bramkę zdobywa Tottenham.

W 34. minucie mieliśmy już 1:1. Shane Long dobił piłkę wyplutą przez Hugo Llorisa po strzale Nathana Redmonda. Kilka minut później urazu doznał James Word-Prowse. Sztab medyczny przez dłuższy czas opatrywał na murawie angielskiego piłkarza, by po chwili został znieść go na noszach z boiska, Jego miejsce zajął duński obrońca, Jannik Vestergaard. Raulph Hasenhuttl miał nieciekawą minę, kiedy dostał odpowiedź od swoich zawodników na pytanie o to, co stało się Anglikowi. Miejmy jednak nadzieje, że to nic groźnego i Ward-Prowse szybko wróci do gry dla "Świętych".

Po 45. minutach mieliśmy remis 1:1. Najbardziej dumni możemy być jednak z naszego rodaka, który kapitalnie spisywał się w pierwszej części tego starcia, kilka razy przerywając groźne ataki Lucasa Moury i Heung-Mina Sona. Takiego Bednarka chcemy oglądać w każdym meczu. Lepszym zespołem był bez wątpienia Southampton, którego zawodnicy raz po raz wdzierali się w pole karne drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho.

Początek drugiej połowy był gorszy w wykonaniu Jana Bednarka. Dwa razy dał się ograć piłkarzom Tottenhamu, a przy jednej sytuacji musiał uciekać się do faulu, w konsekwencji czego otrzymał od arbitra żółtą kartkę. "Święci" nadal byli lepszym zespołem od "Kogutów", o czym świadczyć mogło wysokie posiadanie piłki. Wiadomo, posiadanie nigdy nie powie nam nic konkretnego. Mourinho znany jest z ustawiania swoich zespołów niżej, defensywnie, ale czy na pewno Southampton jest na tyle ciężkim przeciwnikiem, by grać przeciwko niemu z kontry, czekając na błąd rywala? Oczywiście nie umniejszając niczego graczom Raulpha Hasenhuttla, ponieważ w tym spotkaniu spisywali się naprawdę dobrze.

No i od 73. minucie bliżej piątej rundy FA Cup był Southampton. Nathan Redmond przebiegł z piłką niemalże całe boisko, po czym zagrał do Danny'ego Ingsa, który nie miał problemów z pokonaniem Hugo Llorisa. Świetny kontratak w wykonaniu Anglików zamieniony na gola. Nie nacieszyli zbyt długo z prowadzenia. W 77. minucie bramkę na 2:2 zdobył Lucas Moura, w czym wydatnie pomógł niepotrafiący ustawić się odpowiednio do gracza biegnącego z piłką Jannik Vestergaard. Zakręcił się wokół własnej osi, zostawił wolną autostradę Brazylijczykowi, a ten nie mógł zrobić nic innego niż tylko uderzyć spokojnie na bramkę.

86. minuta spotkania Dele Alli zagrywa do wbiegającego w pole karne Sona. Angus Gunn fauluje Koreańczyka, a sędzia dyktuje rzut karny. Sfaulowany zawodnik podchodzi do jedenastki i wyprowadza Tottenham na prowadzenie. Według kibiców rzut karny nie powinien zostać podyktowany, czemu dali wyraz kibice oglądający ten mecz.

Southampton grało lepiej, tworzyło więcej sytuacji, ale trzeba też te sytuacje wykorzystywać. Sprawdziło się tutaj powiedzenie: "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Musimy też wspomnieć o tym, że bardzo dobre spotkanie rozegrał dziś Jan Bednarek. Co prawda miał nieco słabszy początek podczas drugiej części spotkania, ale generalnie był jednym z jaśniejszych punktów swojej drużyny.  Tottenham wygrywa mecz, choć wydawało się, że to przeciwnik zagra w piątej rundzie FA Cup z Norwich City.

Powtórki czwartej rundy FA Cup nie przyniosły nam większych zaskoczeń. Może poza tym, że Juergen Klopp najprawdopodobniej nie miał gdzie obejrzeć meczu swoich "rezerw", ponieważ żadna z brytyjskich telewizji nie podjęła się transmisji starcia Liverpoolu z trzecioligowym Shrewsbury. Do tego Wayne Rooney wpadnie w kolejnej rundzie na Manchester United, klub, którego jest legendą. Poniżej znajdziecie wyniki każdej z powtórek:

Oxford United - Newcastle 2:3 (po dogrywce)

Birmingham - Coventry 3:2 (po rzutach karnych)

Cardiff - Reading 3:4 (po rzutach karnych)

Derby - Northampton 4:2

Liverpool - Shrewsbury 1:0