-
0
0
+

Środowy wieczór na angielskich boiskach przyniósł przynajmniej jedną bardzo ważną zmianę w tabeli na kolejkę przed końcem rozgrywek. Chodzi mianowicie o wygraną Liverpoolu, która pozwoliła "The Reds" wskoczyć do pierwszej czwórki. W walce o europejskie puchary West-Hamowi nie mógł pomóc Łukasz Fabiański, ponieważ na przedmeczowej rozgrzewce doznał urazu. Tego dnia nie popisał się Tottenham, który przegrał 1:2 z Aston Villą.

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Kapitalne trafienie (samobójcze) Reguilona

O 19:00 w środowy wieczór odbyły się trzy spotkania, z pośród których najwięcej działo się na Tottenham Hotspur Stadium, gdzie miejscowi mierzyli się z Aston Villą. Na prowadzenie już w 8. minucie za sprawą Bergwijna wyszli gospodarze, a dwanaście minut później kapitalnym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy popisał się Sergio Reguilon. Szkoda tylko, że zamiast wówczas futbolówka nie wylądowała w bramce Emiliano Martineza, tylko Hugo Llorisa, który nie zdołał zanotować skutecznej interwencji.

Niejeden napastnik chciałby mieć na koncie takiego gola... Nie było to jednak ostatnie słowo 24-letniego Hiszpana. Tym razem mniej efektownie, ale gdyby nie jego katastrofalne podanie z boku pola karnego do zawodnika gości, Ollie Watkins nie miałby szans wyprowadzić Aston Villi na prowadzenie. Trafienie 25-letniego Anglika wystarczyło do tego, by podopieczni Deana Smitha odnieśli pierwsze zwycięstwo po trzech meczach z rzędu bez wygranej. Za to Tottenham nie pomógł sobie w umocnieniu się na miejscach premiowanych pewną grą w Lidze Europy.

Everton nadal z szansą na Ligę Europy

Kolejne pojedynku z 19:00 nie były tak efektowne. Na Goodison Park i St. James' Park zwyciężyli gospodarze, a do trzech punktów obie ekipy potrzebowały zaledwie po golu. Dla Evertonu trafił Richarlison, trafienie na wagę zwycięstwa dla Newcastle zanotował Joseph Willock. O ile "Sroki" nie mają już żadnych większych celów do osiągnięcia, o tyle Everton nadal liczy się w walce o Ligę Europy. Trzy oczka podopiecznych Carlo Ancelottiego sprawiły, że w grze o ten mniej prestiżowy turniej europejski zrobił się niemały ścisk. Taką samą liczbę punktów ma aktualnie Tottenham, a zaledwie jeden mniej Arsenal. Zatem ostatnia kolejka zapowiada się pod tym kątem emocjonująco.

Arsenal przechyla szalę na swoją stronę w doliczonym czasie gry

Blisko utrzymania się w stawce drużyn walczącym o Europe był również Arsenal, który w swoim starciu przeciwko Crystal Palace przez dłuższy czas prowadził po bramce Pepe w 35. minucie. Aż w drugiej odsłonie przyszedł rzut wolny dla ekipy Roya Hodgsona i najlepiej w polu karnym odnalazł się wówczas Christian Benteke. Jeszcze w pierwszej części mieliśmy jednak sytuacje, po której strzelec bramki dla Crystal Palace powinien wylecieć z boiska, ale ostatecznie tak się nie stało. Wiecie... VAR w Anglii. Zbliżał się doliczony czas gry, nieco lepiej prezentowali się piłkarze z Selhurst Park, tyle że zespół Mikela Artety właśnie w dodanym przez arbitra czasie zadał dwa skuteczne ciosy w odstępie czterech minut. Gdyby nie wygrana, na dobre wypisaliby się z batalii o Ligę Europy...

Kontuzja Łukasza Fabiańskiego

Desygnowany do bramki West-hamu na spotkanie z West Bromwich Albion był oczywiście bramkarz reprezentacji Polski, tyle że nasz rodak doznał urazu w trakcie przedmeczowej rozgrzewki. Internauci błyskawicznie zaczęli zadawać na twitterze pytania o to, jak bardzo poważna jest kontuzja. Czy nie doszło do niczego poważnego i "Fabian" wystąpi jeszcze w ostatniej kolejce bieżącego sezonu? Czy nawet dojdzie do tego, że pod znakiem zapytania stanie gotowość do gry na mistrzostwach Europy?

Starcie z WBA należało być może do jednego z najważniejszych w sezonie. Stawka była naprawdę wysoka, ponieważ chodziło o umocnienie się na pozycji dającej europejskie puchary. Liga Mistrzów była dla "Młotów" od pewnego momentu poza zasięgiem, ponieważ remisem z Brighton w 36. kolejce zaprzepaścili swoje swoje szansę na awans do najważniejszych klubowych rozgrywek. Chociaż piłkarze z The Hawthorns są już pogodzeni ze spadkiem do Championship, to nie zamierzają aż do końca zmagań ligowych oddawać punktów za darmo.

Tak było i tym razem. W 27. minucie zespół Kamila Grosickiego wyszedł na prowadzenie za sprawą Matheusa Pereiry. Do remisu goście z Londynu doprowadzili w końcówce pierwszej odsłony, choć już w 3. minucie mogli prowadzić na wyjeździe, gdyby tylko Declan Rice wykorzystał wówczas rzut karny. Na szczęście dla West-Hamu końcówka starcia przyniosła trafienie Angelo Ogbonny, choć okupione odrobiną nerwów przed ostatecznym uznaniem gola. Michael Oliver chwilę przyglądał się tej sytuacji na powtórkach, ostatecznie uznając bramkę na 1:2. Jeszcze spokojniej zrobiło się już w 89. minucie pojedynku, gdy na 1:3 podwyższył Michail Antonio.

Liverpool w pierwszej czwórce na kolejkę przed końcem

Działo się również na Turf Moor, gdzie miejscowi podejmowali walczący o Ligę Mistrzów Liverpool. Tutaj stawka była wyższa od tej, która miała miejsce w ekipie Łukasza Fabiańskiego. Chodziło o zrównanie się punktami z czwartym w tabeli Leicester. Cel podopiecznym Juergena Kloppa udało się osiągnąć bez większych kłopotów, bowiem The Reds wygrali z zespołem Seana Dyche'a różnicą trzech bramek. Dzięki temu, choć mają taką samą liczbę oczek, na kolejkę przed końcem rozgrywek znajdują się w pierwszej czwórce.

Choć mistrza Anglii już znamy, spadkowiczów również, to mimo wszystko ostatnia kolejka sezonu 2020/2021 w Premier League zapowiada się naprawdę ciekawie. Wówczas Liverpool zmierzy się z Crystal Palace. Trudniejsze zadanie czeka na Leicester, które na King Power Stadium zmierzy się z Tottenhamem. Koszmary z przeszłości "Lisów" wróciły, Champions League znów najprawdopodobniej nie dla nich... choć futbol nie tak nas zaskakiwał, może jeszcze dojdzie do niespodzianek.