Sty
30
2019
Skomentuj

Puchar Azji - półfinały za nami!

Coraz mniej będziemy mieli do powiedzenia na temat Pucharu Azji, ponieważ grono uczestniczących w nim zespołów stale jest uszczuplane. Zbliża się finał tych rozgrywek – trenerzy klubów będą wniebowzięci, bo niektórzy z ich kluczowych graczy powracają wreszcie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponieważ Was szanujemy – spójrzcie na to, co się wydarzyło.

 

O tyle, o ile nie mogliśmy narzekać na nadmiar goli w meczach ¼ finału (poza jednym spotkaniem), w kolejnej fazie mieliśmy już do czynienia z dwoma kanonadami. Autentycznie widziało się, który zespół dominuje. Bo tak właśnie było – starcie gołych czterech liter z batem pomnożone razy 2.

PÓŁFINAŁ NUMER 1: Iran – Japonia (0:3)

Carlos Queiroz postanowił zrobić po tym spotkaniu to samo, co zrobił Marcello Lippi w przypadku reprezentacji Chin. Różnica jest tylko w wydźwięku oświadczeń – Portugalczyk „podał się do dymisji”. Włoch zdecydował z kolei wcześniej, że zakończy swoją pracę.
Niemniej, nie o Chinach chcemy mówić. To, w jaki sposób Japończycy przyprawili Irańczyków o łzy, było aż zasmucające. Zresztą – statystyki strzałów wcale nie przemawiały aż tak na korzyść Kraju Kwitnącej Wiśni. Raptem jedno uderzenie na bramkę więcej niż rywale nie sprawia, byśmy mówili o dominacji. Tyle że… wszystko rozbiło się o skuteczność… Osako razy dwa, Haraguchi jeden raz. Na Hazza Bin Zayed Stadium zapanował dwojaki nastrój…

 

PÓŁFINAŁ NUMER 2: Katar – Zjednoczone Emiraty Arabskie (4:0)

To jest początek pewnej ery – nie możemy się oszukiwać. Katar pokonuje w starciu dwóch nowoczesnych potęg finansowych z Bliskiego Wschodu Z.E.A. aż 4:0. Ponownie było to zwycięstwo trochę w stylu Japonii z poniedziałku. 5 strzałów na bramkę – 4 gole. Khoukhi, Ali, Al-Haydos, Ismail to bohaterowie gospodarzy mundialu. Nie zdziwimy się, jeśli pojadą latem na Copa America i sprawią, że będziemy mówili o kolejnej niespodziance.
Nie wiemy, czy meksykański sędzia przecierał oczy ze zdumienia, ale pewnie widział, co mogłoby czekać reprezentację jego kraju, gdyby ona wystartowała w Copa.

 

Finał Pucharu Azji - Japonia kontra Katar. Jakimś dziwnym trafem nie chcemy wskazywać faworyta, bo pewnie źle się to dla nas skończy.

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]