Słodko - gorzkie zwycięstwo Włochów - po meczu Belgia vs Włochy

-
0
0
+

Tak jak zakładano. Włochy nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Belgii, lecz na przeszkodzie gospodarzy stanęła reprezentacja Polski, która po łomocie spuszczonym przez Hiszpanów, nie zapewniła Włochom pierwszego miejsca i ci na awans do półfinału muszą poczekać do poniedziałkowego starcia Francji z Rumunią.

Belgia: De Wolf - Cools, Bornauw, Bushiri, Cobbaut - Schrijvers, Heynen, Omeonga (59' Verschaeren) , Bastien (59' Mangala) - Saelemaekers (54' Mbenza), Lukebakio

Włochy: Meret - Calabresi, Mancini, Bastoni, Pezzella - Barella (90' Dimarco), Mandragora, Locatelli (72' Tonali), Pellegrini (79' Bonazzoli), Chiesa - Cutrone

Dla Włochów dzisiejsze spotkanie było być albo nie być na tym turnieju. Po dość nieoczekiwanej porażce z Polską spadli na drugie miejsce w tabeli, a żeby mieć szanse na awans do półfinału, musieli pokonać Belgów oraz liczyć na bolesną wpadkę Polaków, którzy są odkryciem Mistrzostw Europy na włoskich ziemiach. W porównaniu do starcia z naszą reprezentacją selekcjoner Luigi Di Biagio dokonał trzech zmian. Od pierwszych minut na boisku zameldowali się Arturo Calabresi, Giuseppe Pezzella oraz Manuel Locatelli, a miejsca w podstawowej jedenastce zabrakło między innymi dla Moise'a Keana. Napastnik Juventusu po tym jak spóźnił się na przedmeczową odprawę, za karę rozpoczął mecz z ławki i znów musiał wcielić się w rolę rezerwowego Patricka Cutrone.

Spotkanie gospodarzy tego turnieju wyglądało niemal identycznie, jak te reprezentacji Polski z Hiszpanami. Squadra Azzurra wciąż była w natarciu, stwarzała sobie kolejne okazje, całkowicie dominując rywala i licząc, że coś w końcu wpadnie. Tak naprawdę, to Belgowie nie musieli dziś robić kompletnie nic - jako pierwsi odpadli z tegorocznych Mistrzostw Europy, a spakowani byli już po środowym starciu z Hiszpanią. Podjęli jednak walkę i choć od samego początku byli skazywani na porażkę, to przetrwali mordercze 90 minut. Pomimo tego, że rywale popsuli im krwi co niemiara, to z pewnością cieszą się, że wszystko co złe już za nimi. Tego dnia nie grało zupełnie nic - środek pola był bezużyteczni, atak nie miał okazji do wykazania się, a linia defensywy ekspediowała jedną piłkę za drugą w okolice środka boiska.

Zdecydowanie inaczej wyglądało to po stronie Włochów. Ci bez zbędnego zastanowienia ostrzeliwali bramkę rywala, a różnicę umiejętności było widać na pierwszy rzut oka. Na murawie rządził po raz kolejny Federico Chiesa, który podobnie jak w meczu otwarcia wyróżniał się na tle pozostałych graczy, a jego nazwisko będzie się śniło Belgom po nocach. Dzisiejszego wieczoru mieliśmy do czynienia z najzwyczajniejszą obroną Częstochowy, która w końcu musiała odpuścić rywalowi. Reprezentacja Belgii dzielnie broniła się aż do 44. minuty, kiedy to złe odbicie piłki przez bramkarza dobił Nicolo Barella i otworzył wynik tego spotkania. Dominacja gospodarzy trwała w najlepsze aż do 60 minuty. Wtedy ich gra nieco zwolniła, lecz za nim przeżyli chwile zwątpienia udało im się jeszcze podwyższyć wynik spotkania za sprawą Patricka Cutrone.

Ostatnie 25. minut było jednak znacznie słabsze, co wykorzystali Belgowie. W 79. minucie pięknego gola sprzed pola karnego zdobył nowo wprowadzony Yari Verschaeren. Starania zawodnika Anderlechtu skończyły się jednak na niczym i Belgowie ostatecznie ulegli 1:3. W samej końcówce wynik spotkania ustaliła gwiazda zespołu, Federico Chiesa. Zwycięstwo Włochów nie będzie jednak smakowało tak, jak powinno i ci wciąż muszą czekać na rozwój wydarzeń w pozostałych spotkaniach. Po wysokim zwycięstwie reprezentacji Hiszpanii nad Polską, gospodarze uplasowali się na drugiej pozycji, a do awansu do półfinału jest im potrzebne wysokie zwycięstwo jednej z drużyn w meczu Francja - Rumunia.

BELGIA 1:3 WŁOCHY

0:1 | 44' Barella

0:2 | 52' Cutrone

1:2 | 79' Verschaeren

1:3 | 89' Chiesa