-
0
0
+

Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali na własnym terenie reprezentację Rosji (1:0). Jedyną w tym spotkaniu bramkę zdobył po przerwie Patryk Dziczek. Zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem przybliża Biało-Czerwonych do awansu na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Wczorajszy wieczór był wieczorem dość specyficznym. Reprezentacja Polski w ramach rozgrywek Ligi Narodów mierzyła się na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Jeszcze kilka lat temu Biało-Czerwoni byliby jednogłośnym faworytem. Wczoraj pomimo starcia z bardzo osłabionym rywalem drżeli o wynik do samego końca. Bośnia, choć największe gwiazdy pozostawiła na ławce, krwi napsuć zdołała. Po naszej stronie nie pojawiła się natomiast młoda gwardia w postaci Sebastiana Walukiewicza, Michała Karbownika oraz Jakuba Modera. Cała trójka podczas wrześniowego zgrupowania uzbierała zawrotne 13 minut. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż dlatego, iż w starciu z reprezentacją Rosji zawodnicy Legii, Lecha czy Cagliari byliby niezbędni. Tymczasem, zamiast pomóc młodzieżowej kadrze w walce o Mistrzostwa Europy, przesiedziała tydzień na ławce rezerwowych.

I to właśnie wspomnianego trio zabrakło w dzisiejszym starciu z Rosją. Spotkanie rozgrywane na stadionie Widzewa w Łodzi od samego początku było szarpane. Tak naprawdę trudno powiedzieć o przewadze którejś ze stron, bowiem dogodne sytuacje pojawiały się z obu. Ostatecznie bardziej konkretni byli Polacy. Podopieczni Czesława Michniewicza na prowadzenie wyszli po przerwie i do samego końca go nie oddali.

W 61. minucie bramkarza rywali pokonał Patryk Dziczek. Pomocnik Lazio wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i mocnym uderzeniem w środek bramki wyprowadził Biało-Czerwonych na prowadzenie. Bramka zdobyta na kwadrans po wznowieniu drugiej odsłony dała podopiecznym Czesława Michniewicza zwycięstwo i zmniejszenie strat do liderującej w tabeli Rosji.

Po rozegraniu siedmiu spotkań Polacy zajmują drugie miejsce w grupie E. Do prowadzącej Rosji tracą zaledwie jeden punkt, lecz na korzyść Biało-Czerwonych działa fakt, iż rozegrali jeden mecz mniej od bezpośredniego rywala. A to będzie kluczowe w kwestii awansu na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Te zostaną podzielone na dwie części i rozegrane w marcu oraz czerwcu.

Polska 1:0 Rosja (61' Dziczek)

Polska: Majecki - Gumny, Piątkowski, Kiwior, Fila - Dziczek, Makowski, Listkowski (46' Kamiński), Puchacz (73' Płacheta), Bogusz (78' Slisz) - Klimala

Rosja: Safonov - Rasskazov, Maslov, Evgenyev, Krugovoy - Kuchaev (57' Utkin), Umyarov (67' Glebov), Oblyakov - Glushenkov (46' Suleymanov), Lomovitskiy (67' Lisoviy), Ignatjev