Modrić PRZEGRAŁ, Czech STRZELAŁ, a Holendra wzięła CHOLERA

-
0
0
+

Pierwsza przerwa na kadrę dała nam pierwsze mecze eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze. Od razu mieliśmy przyjemność oglądania kilku - wydawałoby się - pewniaków do bezpośredniego awansu na turniej mistrzowski. Niektórzy sprostali oczekiwaniom, a niektórzy zaliczyli dość spory falstart i zgubili punkty.

No właśnie, od razu zaczynamy od tych gigantów. Jedni z nich otwierali dzisiejsze granie i od razu mocno zawiedli. Mianowicie chodzi o Holendrów, którzy pojechali na trudny teren do Turcji i zebrali sromotny oklep. Co z tego, że przez długi czas grali piłką, jak w 47. minucie przegrywali już 0:3, a skończyło się 2:4. Największym bohaterem tamtej rywalizacji był 35-letni Burak Yilmaz. Bowiem napastnik Lille zapakował hat-tricka, a zwieńczeniem jego świetnego występu było trzecie trafienie z rzutu wolnego. Natomiast największym przegranym tego starcia na pewno jest Frank de Boer, na którego po tej porażce spadła ogromna krytyka.

Mimo świetnego występu Buraka Yilmaza, największym bohaterem dzisiejszego wieczoru wydaje się być zawodnik, który swoją grą w tym sezonie już nie raz przykuwał naszą uwagę. Mowa oczywiście o Tomasie Soucku, który w rywalizacji Czechów z Estończykami znowu wpisał się na listę strzelców pokazując, że trafia do siatki nie tylko w Premier League. 26-latek zapakował rywalom aż trzy bramki i walnie przyczynił się do okazałego zwycięstwa naszych południowych sąsiadów.

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie rozgrywane na francuskiej ziemi. "Trójkolorowi" podejmowali bardzo ciekawą i rozwijającą się reprezentację Ukrainy. Co by dużo nie mówić, "Les Bleus" bardzo zawiedli oczekiwania i zanotowali dość spory falstart. Wywalczyli zaledwie jeden punkt, a z takiego rozwiązania raczej nikt nie jest we Francji zadowolony. Dla gospodarzy jedynym pozytywem wydaje się zatem być przepiękna bramka Antoine'a Griezmanna. Gol oczywiście ładny, ale co z tego, skoro nie udało się zdobyć kompletu punktów.

W dość sporym kryzysie wydają się być wicemistrzowie świata sprzed trzech lat, czyli Chorwaci. Podopieczni Zlatko Dalicia przegrali dzisiaj ze Słoweńcami, ale nie jest to ich pierwsza porażka w ostatnich miesiącach. Bowiem ta klęska jest już czwartą z rzędu w meczu o punkty. Chorwaci dziś zagrali bardzo słabo, nie kleiły im się akcje ofensywne i ponieśli pierwszą w historii porażkę w oficjalnym meczu ze Słowenią. Zawodnicy Zlatko Dalicia trochę skomplikowali sobie sytuację, bo grupa wcale nie wygląda na łatwą. Swój pierwszy mecz wygrali Rosjanie i to oni powoli rosną nam na faworyta do awansu.

Na rywalizację Gibraltaru z Norwegią warto zwrócić uwagę ze względu na to, jaką przewagę mieli zawodnicy z Norwegii. Erling Braut Haaland i spółka urządzili sobie istny trening strzelecki i raz po raz zatrudniali golkipera niżej notowanej reprezentacji. Co prawda, Norwegowie wygrali 3:0, ale jeśli spojrzymy na liczbę celnych uderzeń, to uznamy, że wynik powinien być o wiele wyższy. Zawodnikiem meczu chyba będzie bramkarz Gibraltarczyków, a wspomniany wyżej gwiazdor Borussii Dortmund o dziwo nie zdołał wpisać się na listę strzelców.