Powtórzyć niemożliwe – San Marino przed meczem z Polską

-
0
0
+

Przed meczem reprezentacji Polski z San Marino, który został rozegrany miesiąc temu, czuliśmy błogi spokój. W końcu we wrześniu wydawało się, że biało-czerwonym nie ma prawa stać się krzywda. Stało się jednak to, co się stało i pomogliśmy przeciwnikom przerwać fatalną passę bez zdobytego gola. Przed dzisiejszym meczem w Warszawie, cele Sanmaryńczyków są niezmienne – przegrać niezbyt wysoko oraz powtórzyć to, czego dokonali u siebie czyli strzelić bramkę!

Był 05.09.2021, gdy Polacy rywalizowali na wyjeździe z San Marino. Podopieczni Paulo Sousy schodzili na przerwę z przewagą czterech bramek i poczuciem, że nic im nie grozi i mogą dopisywać sobie komplet punktów. Aż nadeszła nieszczęsna 48. minuta meczu!

To był właśnie ten moment, gdy w szeregi naszej reprezentacji wdarło się rozprężenie skutkujące tym, że byliśmy świadkami wiekopomnej chwili. W końcu reprezentacja San Marino nie jest tuzem światowego futbolu i niezwykle rzadko zdobywa bramki w meczach o stawkę. Wystarczy wspomnieć, że na dzień dzisiejszy cieszyli się tylko z 26 bramek strzelonych przeciwnikom. Od ostatniego gola mija niespełna miesiąc, bo Nicola Nanni pokonał Łukasza Skorupskiego! Tym samym 21-latek ma pełne prawo do tego, aby mówić, że przeszedł do historii futbolu w ojczyźnie. Warto jednak odnotować fakt, że Nanniego nie ma w kadrze na dzisiejszy mecz!

A czego możemy spodziewać się po postawie reprezentantów San Marino na Stadionie Narodowym? Interesujące będzie przede wszystkim to, jak nasi rywale poradzą sobie z faktem, że przyjdzie im grać na ogromnym obiekcie i to wypełnionym praktycznie do ostatniego miejsca! Należy jednak wspomnieć o tym, że dla naszych przeciwników to nie będzie pierwszy mecz rozegrany na arenie EURO 2012.

Minęło już ponad 8 lat od poprzedniego pojedynku na warszawskiej Pradze, które wówczas skończyło się zgodnie z oczekiwaniami czyli zwycięstwem Polaków 5:0. Powtórka jest jak najbardziej mile widziana, a najbardziej liczy na to Łukasz Fabiański. W końcu bramkarz West Hamu United najchętniej pożegnałby się z drużyną narodową z czystym kontem. 57-krotny reprezentant Polski może być pewien jednego – zostanie pożegnany przez Sanmaryńczyków z odpowiednimi honorami. Takie zapewnienia usłyszeliśmy z ust selekcjonera San Marino, Franco Varrelliego.