Niedosyt pozostanie - Dania U-21 - Polska U-21 1:1

-
0
0
+

W Aalborgu mieliśmy grać o występ na młodzieżowych mistrzostwach Europy, a w konsekwencji – może nawet na igrzyskach olimpijskich. Ale pierwszy krok miał być postawiony dzisiaj. Skończyło się na niedosycie - 1:1 z Danią nie sprawia, że obejmiemy znów prowadzenie w grupie eliminacyjnej i walka o awans na EURO U-21 2019 trwać będzie dalej, być może nawet w barażach z udziałem Polaków.

Czesław Michniewicz posłał do boju najsilniejszy skład:

To miał być pojedynek Roberta Skova i Dawida Kownackiego – dwóch ludzi, którzy zdobyli w tych eliminacjach najwięcej goli – po 8 goli mieli przed tym spotkaniem.

Niestety, pierwsze 15 minut już pokazało nam, że Duńczycy będą prowadzić grę. Może nie wyglądało to tak źle, jak rok temu w Kopenhadze, gdy grała tam dorosła reprezentacja. Ale widać było przewagę gospodarzy – Jensen, Poulsen i właśnie Skov byli naszymi sennymi koszmarami. My odpowiedzieliśmy tylko sennym tempem gry i rzadkim posiadaniem piłki.

A zresztą, spójrzcie na komentarze w trakcie tych pierwszych minut:

Gol był kwestią czasu – 1:0 pojawiło się na tablicy wyników w 40. Minucie, Philip Billing trafił do bramki strzeżonej przez dość mocno niepewnego dzisiaj Kamila Grabarę. Ale później wydarzyło się… coś równie niewiarygodnego, jak i śmiesznego. Duńczycy nie utrzymali prowadzenia… Dawid Kownacki strzelił gola. Z rzutu karnego, znowu. Dziewiąty gol w eliminacjach.

Nadzieje wróciły. Zagraliśmy trochę podobnie do Portugalczyków – po stracie gola nie spuściliśmy głowy, a nawet cisnęliśmy naszych rywali.

Problem w tym… że ostatecznie znów ten mecz można było określić mianem „a można było więcej”. Przedziwna jest kadra Czesława Michniewicza – potrafi nie wygrać ani razu z Wyspami Owczymi, ale potrafi też nie doznać żadnej porażki w grupie, a także nie przegrać ani razu z Danią.

Wynik się nie zmienił, mimo tego, że nie odstawaliśmy od naszych rywal na przestrzeni całej drugiej części meczu. Szkoda było tego, ponieważ patrząc chociażby na rajdy Sebastiana Szymańskiego i walkę Szymona Żurkowskiego, aż chciało się, by Duńczycy zostali ukarani.

Znów włączyły nam się kalkulacje. Do baraży może nam trochę wystarczyć, jeśli uda się nam zapunktować w pełni z Gruzją – mecz już we wtorek, o 18:00.

Dania gra z kolei ponownie u siebie – z Wyspami Owczymi. Szczerze? Nie obrazilibyśmy się na to, by Farerzy tym razem urwali punkty. Wiem, terytorium zależne przyjeżdża do swoich panów… natomiast, liczymy na sportowe rozwiązanie sytuacji. Nie chcemy drżeć o baraże z jakiegokolwiek powodu. Przede wszystkim – pomóżmy sobie, wygrywając z Gruzją.