Cutrone bohaterem Milanu! – podsumowanie 1/8 finału Pucharu Włoch

-
0
0
+

Buon pomeriggio! Wczoraj w późnych godzinach wieczornych zakończyła się 1/8 finału Coppa Italia. Obyło się bez szeroko pojętych niespodzianek – do ćwierćfinału awansowali faworyci, choć oczywiście emocji było sporo. Pora zatem podsumować sobie to, co w miniony weekend działo się na włoskich boiskach. Andiamo!

S.S. Lazio 4:1 Novara Calcio
Zdecydowanie najłatwiejsze zadanie miało rzymskie Lazio. Podopieczni Simone Inzaghiego musieli się rozprawić z 3-ligową Novarą, która na dodatek zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli grupy A Serie C. „Biancocelesti” wygrali pewnie 4:1, a na Olimpico znów zajaśniały gwiazdy minionego sezonu – Ciro Immobile (2 bramki i asysta), Luis Alberto (bramka i Siergiej Milinković-Savić (bramka). Spotkanie rozstrzygnęło się tak naprawdę już w pierwszej połowie, która zakończyła się 4-bramkowym prowadzeniem gospodarzy. Novara po przerwie zdołała odpowiedzieć trafieniem Eusepiego z rzutu karnego, ale to było wszystko, na co tego dnia było ją stać. Lazio w ćwierćfinale.

UC Sampdoria 0:0 AC Milan (0:2 po dogrywce)
WIELKI Milan?! Nie, nic z tych rzeczy. Podopieczni Gennaro Gattuso nadal fatalnie grają w piłkę i powinni się cieszyć, że nie przegrali tego spotkania w podstawowych 90 minutach. Mają jednak szczęście, że w ich kadrze jest ktoś taki jak Patryś Cutrone, który w dogrywce miał już dość patrzenia na to, jak jego zespół się męczy i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. 102. minuta – po raz pierwszy, 108. minuta – po raz drugi i po sprawie. Awans do ćwierćfinału Coppa Italia „Rossoneri” zawdzięczają więc w 100% młodemu Włochowi. No i po co Wy chcieliście tego Zlatana i po co macie płakać za Pipitą, jak macie taki diamencik pod nosem?!

Bologna F.C. 1909 0:2 Juventus F.C.
Szczegóły tego spotkania macie TUTAJ, bo specjalnie dla Was pisał o nim mój serdeczny przyjaciel, Marcin Kowara. Ja natomiast od siebie mogę dopowiedzieć, że Juventus jak zwykle zrobił swoje – przyjechał, cierpliwie czekał na błąd rywali (choć wcale nie musiał tego robić zbyt długo), i wykorzystał go z zimną krwią. Tuż po przerwie wbił drugiego gwoździa do trumny rywali i tak przygoda Bolonii z Pucharem Włoch w sezonie 2018/2019 dobiegła końca. Arrivederci! A Juve Benvenuto w ćwierćfinale.

Torino FC 0:2 ACF Fiorentina
Tak jak Milan musi się cieszyć z tego, że ma Cutrone, tak Fiorentina miejsce w którym jest, oraz niedzielne zwycięstwo w Pucharze z Torino, zawdzięcza wyłącznie Federico Chiesie, który w końcówce strzelił obydwa gola i zapewnił „Fiołkom” awans do ćwierćfinału po niezwykle wyczerpującym spotkaniu na Olimpico di Torino. Młody Włoch gra wręcz fantastycznie – tylko czekać aż przejdzie do Juventusu, a „Viola” nie będzie na to mogła nic poradzić. Tak będzie, róbcie screeny.

Inter Mediolan 6:2 Benevento Calcio
Ależ gwałt na Giuseppe Meazza przyszło nam obejrzeć w to późne niedzielne popołudnie! „Nerazzurri” już do przerwy rozszarpali swoich niedawnych rywali z Serie A i prowadzili 3:0, a tuż po przerwie wbili 4 gola. Kiedy stało się jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty, w ich szeregi (zwłaszcza te defensywne) wkradło się rozprężenie, które pozwoliło gościom na strzelenie 2 goli. Na ich nieszczęście podopieczni Luciano Spallettiego strzelili ich jednak przez ten czas tyle samo, więc mecz zakończył się wynikiem 6:2. Świetne zawody rozegrał strzelec 2 goli – Lautaro Martinez, od którego już chyba na zawsze możemy odsunąć miano „drugiego Gabigola” (tych, którzy go do niego porównywali i porównują należy zapakować w kaftan i wywieźć do Tworek). Kapitalny występ (po, umówmy się, baaaaaaaaaaaardzo długiej przerwie) zaliczył także Ivan Perisić – autor aż 3 asyst. Inter z przytupem melduje się więc w ćwierćfinale i z niecierpliwością czeka na Lazio w ćwierćfinale.

SSC Napoli 2:0 US Sassuolo Calcio
I znów ten Milik! Niemożliwy jest Polak w ostatnim czasie. Praktycznie co mecz to gol. Ale to dobrze, a nawet świetnie. Tym razem ukąsił rywali już w 15. minucie, co bardzo szybko ustawiło mecz pod dyktando jego kolegów z drużyny. Choć Sassuolo dzielnie walczyło i próbowało odrobić straty na San Paolo, to jednak, najwidoczniej, starań tych było za mało, lub były one zbyt intensywne, bo nie udało im się tego osiągnąć. Co więcej – na kwadrans przed końcem stracili drugą bramkę, a tym, który wykonał na nich wyrok, był Fabian Ruiz. Napoli gra dalej.

Cagliari Calcio 0:2 Atalanta Bergamo
No i Atalanta bierze srogi rewanż za porażkę w lidze z początku sezonu. Wówczas zespół z Sardynii pokonał podopiecznych Gian Piero Gasperiniego na ich boisku, czym niemalże ich upokorzył. Tym razem jednak żarty się skończyły i przyszła pora na zemstę. Udaną – „La Dea” była lepsza w każdym elemencie gry. I choć udowodniła to dopiero w końcowych minutach meczu (bramki Duvana Zapaty i Mario Pasalicia padły odpowiednio w 88. i 90. minucie), to jednak nie można powiedzieć, by było to zwycięstwo niezasłużone. Co więcej – Cagliari powinno się cieszyć, że przegrało tylko 2:0 i bramki straciło tak późno. Atalanta, „Królowa Prowincji”, w ćwierćfinale.

AS Roma 4:0 Virtus Entella
Dla fanów e-sportu – nie, to nie o tych Virtusów chodzi, więc jeśli czytacie to tylko dla Pashy czy Snaxa to już możecie skończyć, bo nie będzie tu o nich mowy. Roma poszła śladami Interu oraz Lazio i postanowiła nie cackać się ze słabszymi rywalami, tylko z miejsca pokazać im kto tu rządzi i dać im bolesną (choć zapewne przydatną) lekcję futbolu. A w role profesorów wcielili się tego dnia Patrik Schick (2 gole), Ivan Marcano i Javier Pastore (obaj po 1 bramce). A panowie z Virtus powinni chyba wracać do treningów, żeby dostać się na kolejnego Majora… dobra, obiecuję, ten żart, robiący Virtus.Pro z Virtusa Entelli był już ostatnim tego typu bezbekiem, więcej ich nie będzie. Podobnie jak i więcej nie ma sensu pisać o tym meczu – no bo Roma po prostu zrobiła to co musiała i pewnie zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

I to by było na tyle! 1/8 finału Pucharu Włoch jest już za nami! Losowanie odbędzie się… ach, no tak! Nie będzie tu losowania, bowiem w Coppa Italia funkcjonuje drabinka. A zatem w ćwierćfinale zagrają ze sobą: