-
0
0
+

Po fenomenalnym widowisku Inter na własnym stadionie przegrał z Juventusem 1:2. Niespodziewanym bohaterem spotkania został pupil Maurizio Sarriego, Gonzalo Higuain.

Inter: Handanović – Skriniar, de Vrij, Godin (54' Bastoni) – Asamoah, Sensi (33' Vecino), Brozović, Barella, D’Ambrosio – Martinez (78' Politano), Lukaku

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro – Khedira (62' Bentancur), Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (62' Higuain), Dybala (71' Can), Ronaldo

Pierwsza akcja w tym spotkaniu zakończyła się bramką. Dalekie podanie, którego autorem był Miralem Pjanić trafiło do Paulo Dybali. Argentyńczyk mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Samira Handanovicia. Wydaje się, że golkiper Interu mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Jednym z ciekawszych aspektów niedzielnego starcia miały być pojedynki Cristiano Ronaldo z Diego Godinem. Obaj zawodnicy wielokrotnie rywalizowali ze sobą podczas spotkań w lidze hiszpańskiej. Tym razem po raz pierwszy stanęli naprzeciw siebie w rozgrywkach Serie A. W 9 minucie Portugalczyk przeprowadził kapitalną akcję - ograł Godina, zszedł z lewej strony do środka i oddał piekielnie mocny strzał, który trafił w poprzeczkę. Juventus rozpoczął mecz na San Siro w naprawdę niesamowitym tempie. Jak określił komentujący to spotkanie Mateusz Święcicki - "Monstrualne Juve".

Na odpowiedź Interu nie trzeba było długo czekać. W 18 minucie sędzia Gianluca Rocchi odgwizdał zagranie ręką w polu karnym  Matthijsa de Ligta i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Rzut karny wykorzystał Lautaro Martinez. Wojciech Szczęsny wyczuł intencje strzelającego, ale nie mógł zatrzymać strzału snajpera Interu. "Nerazzurri" doprowadzili do remisu.

Szanse na ponowne wpisanie się na listę strzelców miał w pierwszej połowie Martinez czy nader aktywny Ronaldo. Gwiazdor Juve umieścił nawet piłkę w siatce, jednak arbiter po weryfikacji VAR gola nie uznał.

Pierwsza połowa starcia na San Siro stała na kosmicznym wręcz poziomie.

Ważnym momentem pierwszej połowy było na pewno zejście z boiska Stefano Sensiego. Chyba najlepszy piłkarz Serie A początku obecnego sezonu musiał przedwcześnie opuścić murawę San Siro.

Inter zdecydowanie nie mógł mówić dzisiaj o nadmiarze szczęścia. Drugą wymuszoną zmianę już na początku drugiej połowy wykonał Antonio Conte. Godina zastąpił Alessandro Bastoni. Chwilę później przed szansą stanął Dybala. Jego strzał tym razem wybronił Handanović.

Lepszą dyspozycję w drugiej połowie Juventus udokumentował golem w 80 minucie spotkania. Po koronkowej akcji gości z Turynu piłkę w siatce umieścił rezerwowy Gonzalo Higuain. Do wyrównania mógł jeszcze doprowadzić Matias Vecino. Przy uderzeniu Urugwajczyka dobrą interwencją popisał się Szczęsny.

Więcej bramek już nie padło. Juventus pokonał Inter i wyprzedził w tabeli podopiecznych Antonio Conte. Gospodarze doznali pierwszej porażki w rozgrywkach Serie A w tym sezonie.