-
0
0
+

Do niemałych zawirowań doszło po poniedziałkowych starciach w Serie A. Napoli wygraną z Torino wskoczyło na czwarte miejsce w tabeli, ale po porażce Milanu z Lazio automatycznie przeskoczyli na czwartą pozycję. Tym samym "Rossoneri" wypadają poza pierwszą czwórkę, choć wespół z Napoli i Juventusem mają po 66 punktów. Zapraszamy do czytania.

Torino 0:2 Napoli (Bakayoko 11', Osimhen 13')

Napoli korzysta na wpadce Juventusu i Milanu

Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie stało przed ogromną szansą zrównania się punktami z czwartym w tabeli Juventusem, dzięki czemu walka o Ligę Mistrzów na ostatniej prostej sezonu wyglądałaby emocjonująco. Wszystko stało się możliwe dzięki temu, że podopieczni Andrei Pirlo zaledwie zremisowali wczoraj z Fiorentiną. Napoli w starciu z walczącym o utrzymanie Torino zaczęło strzelanie na bramkę Sirigu dość szybko, bo już w 11. minucie wybornie z dystansu przymierzył Tiemoue Bakayoko. Dwie minuty później swoją szanse po błędzie piłkarzy z Turynu wykorzystał Victor Osimhen.

Dobry występ Piotra Zielińskiego. Karol Linetty wszedł z ławki

Piotr Zieliński na mecz z Torino wyszedł w podstawowej jedenastce. Polak spędził na boisku niespełna sześćdziesiąt minut, prezentując się z bardzo dobrej strony przez ten czas. Chyba najbardziej szkoda zwłaszcza jednego strzału "Ziela", po którym piłka odbiła się od słupka. Jeden polski pomocnik opuścił murawę, a dwie minuty później na boisku w Turynie pojawił się Karol Linetty. Jednakże drugi z Polaków musiał połknąć gorycz porażki dzisiejszego wieczoru, gdyż jego drużyna nie zdołał złapać nawet kontaktu przeciwko Napoli.

Lazio 3:0 AC Milan (Correa 2' 51', Immobile 87')

AC Milan wypada poza pierwszą czwórkę

Pisaliśmy powyżej o szansie Napoli na wskoczenie do pierwszej czwórki, ale równie ciekawie pod tym względem zapowiadała się rywalizacja Lazio z AC Milanem, gdyż wygrana tych pierwszych strącała by "Rossonerich" na piątą lokatę. Wówczas na pięć kolejek przed końcem sezonu trzy ekipy miałyby identyczną liczbę punktów. Już w 2. minucie rywalizacji na Stadio Olimpico w Rzymie humory kibicom Milanu popsuł Joaquin Correa, który dokładnie wtedy wyprowadził Lazio na prowadzenie.

Chwilę przed końcem nie zostało uznane trafienie Manuela Lazzariego, za to już w 51. minucie dublet skompletował Argentyńczyk Correa. Tak więc sytuacja byłego klubu Krzysztofa Piątka zrobiła się wręcz dramatyczna. Do pewnego momentu bili się o "scudetto", żeby teraz do ostatniej kolejki drżeć o awans do Champions League. Awans wyczekiwany przez fanów Milanu od dawna, gdyż ostatnio mogli podziwiać swoją ulubioną drużynę w tych rozgrywkach aż siedem lat temu. Wówczas w 1/8 finału okazali się gorsi od Atletico Madryt. Wszelkie nadzieje na korzystny rezultat w tym meczu rozwiał Ciro Immobile, który w 87. minucie zdobył bramkę na 3:0.

Nie ma VAR-u, nie ma zabawy

Być może kiedyś doczekamy się takiego dnia, meczu, w którym każda decyzja sędziów obsługujących system VAR będzie zgodna z rzeczywistością. Można machnąć ręką na jakieś przewinienie na środku boiska, z którego nie bierze się później bramka dla jednej z drużyn. W Rzymie byliśmy jednak świadkami sytuacji zakończonej golem dla Lazio. Chwilę przed trafieniem faulowany był Hakan Calhanoglu. Wideoweryfikacja po trafieniu oczywiście miała miejsce, lecz nie zmieniła ona pierwotnej decyzji.