-
0
0
+

Bezpośrednie starcie takich marek jak Juventus i AC Milan sprawia, że zainteresowanie tym meczem automatycznie wzrasta na niebotyczny poziom. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że dzisiejsze spotkanie ma niebagatelne znaczenie dla końcówki sezonu. Zwycięstwo jednej ze stron sprawiało, że zwycięzca dokonywał milowy krok w kierunku Ligi Mistrzów. W dobrych nastrojach będą piłkarze Milanu, którzy do Turynu przyjechali jak po swoje i wygrali z Juventusem AŻ 3:0!!!

Juventus: W. Szczęsny - J. Cuadrado, M. de Ligt, G. Chiellini, Alex Sandro - W. McKennie, R. Bentancur (67' D. Kulusevski), A. Rabiot, F. Chiesa (79' P. Dybala) - A. Morata, C. Ronaldo

AC Milan: G. Donnarumma - D. Calabria, S. Kjaer, F. Tomori, T. Hernandez - A. Saelemaekers (82' D. Dalot), I. Bennacer (82' S. Meite), F. Kessié, B. Diaz (70' R. Krunić), H. Calhanoglu - Z. Ibrahimović (66' A. Rebić)

Ludzie charakteryzują się tym, że bywają nostalgiczni i uwielbiają wracać do starych, dobrych czasów. To idealnie opisuje nastroje wśród kibiców obu drużyn. Kiedyś pojedynki Milanu z Juventusu dotyczyły walki o mistrzostwo Włoch oraz nawet o zwycięstwo w Lidze Mistrzów, bo z takim finałem mieliśmy do czynienia w 2003 roku. Lata jednak lecą, a oba zespoły są w niezbyt ciekawym położeniu. Milan zalicza kilkuletnią stagnację, chociaż w tym roku nastąpiła pewna przemiana. W Turynie muszą jednak żyć w nowej rzeczywistości, bo po raz pierwszy od 2012 roku ktoś inny sięgnął po tytuł mistrzowski. Tegoroczny kryzys jest jednak na tyle poważny, że Juventusu może zabraknąć w Lidze Mistrzów. Nie ma to jednak żadnego znaczenia w kontekście meczu, bo klasyk ligi włoskiej zawsze będzie klasykiem.

Po pierwszej połowie można było zaryzykować tezą, że bramka zdobyta przez któryś z zespołów była jedynie kwestią czasu, bo wisiała w powietrzu. Aż dziwne było to, że na strzeloną bramkę przyszło nam czekać praktycznie do doliczonego czasu gry. Zaczęło się od Gianluigiego Donnarummy, który swoimi pokracznymi interwencjami doprowadzał kibiców do prawdziwego szału. Następnie na posterunku był Alex Sandro, bo Brazylijczyk wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W ostatniej akcji pierwszej połowy Wojciech Szczęsny niepotrzebnie postanowił podpatrzeć swojego młodszego rywala z bramki Milanu, bo stracona bramka mocno obciąża konto reprezentanta Polski. Niepewne piąstkowanie Polaka oraz trudności z powrotem do własnej bramki wykorzystał Brahim Diaz, chociaż przez moment trafienie nie było pewne. Ostatecznie nikt nie dopatrzył się zagrania piłki ręką i Hiszpan dobrą postawę w pierwszej połowie udokumentował bramką.

W drugiej połowie Wojciech Szczęsny ponownie był na ustach wszystkich, chociaż częściowo zatarł złe wrażenie pozostawione przed przerwą. W głównej mierze zdarzyło się to za sprawą rzutu karnego obronionego przez Szczęsnego, bo Polak inteligentnie odczytał intencje Francka Kessiégo. To był jedyny moment, gdy bramkarz Juventusu mógł się uśmiechnąć. Nietrafiony rzut karny jedynie jeszcze bardziej rozjuszył Milan, którzy ruszyli po kolejne bramki. Ostatecznie zdarzyły się cztery, magiczne minuty - w tym czasie "Rossoneri" zdobyli dwa gole, które zadecydowały o końcowym wyniku i o tym, że to podopieczni Stefano Pioliego dali wyraźny sygnał o tym, że są w pełnej gotowości do powrotu do Ligi Mistrzów. A drużynę Milanu w piłkarskiej elicie po raz ostatni widzieliśmy w 2014 roku! Wszystko wskazuje więc na to, że Milan może pożegnać się z siedmioletnią posuchą, chociaż nic nie można wyrokować przed ostatnimi meczami Serie A. Jedynie można szykować się na to, że nadchodzące lato będzie bardzo gorące w stolicy Piemontu...