-
0
0
+

Jedni zawodzą, inni utrzymują passę, a jeszcze inni przebudzają się z letargu. Sobota minęła nam pod znakiem włoskiej ekstraklasy, w której doszło do interesujących starć. Nie zabrakło bramek, a golkiperom dali się we znaki starzy ligowi wyjadacze... i nie tylko! Na liście strzelców wielkie nazwiska: Lautaro Martinez, Edin Dzeko oraz... Maldini! 13 bramek w 3 spotkaniach? Takie liczby we Włoszech stały się codziennością!

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Względnie spokojny Milan

"Rossoneri" fantastycznie weszli w sezon o czym świadczyć może dorobek 16 punktów po zaledwie 6 spotkaniach. Jedyna strata punktów była jednak dotkliwa, bowiem remis z Juventusem piastującym 12. lokatę to nie szczyt możliwości zawodników ze stolicy mody. W dzisiejszym starciu ze Spezią prowadzili grę i pomimo zwycięstwa za sprawą gola w końcówce meczu (86') autorstwa Diaza, mogli pochwalić się niemalże pełną kontrolą widowiska. Trafienie dołożył także Maldini, jednak nie stary, a młody. 19-latek nosi na swoich plecach wielkie nazwisko. Czy go poniesie, a może to on nie da rady go udźwignąć? Odpowiedź nasunie się w trakcie sezonu. Co więcej - w tym roku w Serie A zapowiada się na iście mediolańską batalię!

Derby koloru czarnego i niebieskiego? Mediolan wiele ma barw

Jednak nie tylko czerwono-czarni rozgrywali swoje spotkanie w sobotę. Do batalii stanął także Inter, który podobnie do swojego rywala zza miedzy rozpoczął zmagania ligowe z "wysokiego C". O identyczny bilans spotkań co Milan starali się zawodnicy "Nerazurrich", jednak na próżno - Atalanta okazała się godnym rywalem. Rywalem, z którym podział punktów należy przyjąć z pokorą i szacunkiem. Wyrównane widowisko zakończyło się bramkowym remisem 2:2, dla drużyny prowadzonej przez Simone Inzaghiego strzelali weterani włoskich boisk, zatem Lautaro Martinez i... Edin Dzeko. Tak, tak, tak, on jeszcze biega i ma się całkiem nieźle! Atalanta pozostawiła po sobie dobre wrażenie i wróciła do Bergamo z jednym, cennym punktem. O mały włos, a wróciłaby na tarczy, jednak karnego w 85. minucie przestrzelił Federico Dimarco. Sami zdobyli jeszcze bramkę w ostatnich minutach, jednak arbiter po konsultacji z sędziami VAR anulował trafienie. Na wyróżnienie zasługuje jednak gol Lautaro Martineza, który perfekcyjnie złożył się do uderzenia z powietrza po wrzutce ze strony Barelli. Stadiony świata!

Dawidowicz kontra Goliat! ATOMOWA końcówka!

Z pewnością przed pierwszym gwizdkiem sędziego Doveriego faworytem do zgarnięcia kompletu punktów była Genoa. Klub, w którym na Półwyspie Apenińskim wypłynął na szerokie wody Krzysztof Piątek zaliczył co prawda kiepski start sezonu notując trzy porażki w pięciu występach, jednak ambicje Davide Ballardiniego i jego sztabu są wysokie. Do 77. minuty wszystko wskazywało, że gospodarze będą musieli zadowolić się zerową ilością punktów zdobytych w meczu z Hellasem Verona. Co ciekawe - żadnej spośród dwóch pierwszych bramek dla przyjezdnych nie strzelali ani Kalinić ani Lasagna, czyli liderzy formacji ofensywnej, a Simeone i Barak z rzutu karnego. Po wspomnianej 77. minucie doszło jednak do prawdziwego gradobicia, padły bowiem aż CZTERY bramki na przestrzeni kwadransa - trzy dla gospodarzy i jedna autorstwa Kalinicia dla Hellasu. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 3:3, a na murawie w pełnym wymiarze czasowym zaprezentował się nasz Polak rodak Paweł Dawidowicz, który otrzymał poprawną notę za swój występ (6.8/10). Pan Buksa reprezentujący barwy Genoi nie załapał się natomiast nawet na ławkę.