Puchar Polski - Arka i Legia na PGE Narodowym

-
0
0
+

Źle. To wszystko wyglądało źle. Legia nie grała w piłkę. Grała słabo, bardzo słabo. Ale… awansowała. Natomiast trzeba powiedzieć to wprost – jeśli tak nadal ma to wyglądać w klubie z Warszawy, to wyniki nie pójdą za złą jakością. Po prostu nie pójdą. Awans do finału Pucharu Polski, gdzie czeka już Arka Gdynia, rodził się w bólach. Nie tylko w Warszawie, bo o „Arkowcach” też słowo się należy…

Pierwsza połowa? Wystarczą statystyki… remis bezbramkowy, tylko 2 celne strzały Górnika (na 3 ogółem), 4 niecelne próby Legii. Mecz, na którym obecnością trudno się chwalić. Najlepiej prezentowały się te stroje Legii – te poziome zielono-czarne pasy są przepiękne.

Tweety mówią same za siebie.

A druga połowa? Przewaga Górnika, był jakiś pomysł, ponownie było tak, jak w pierwszej połowie. Kadra Marcina Brosza – złożona z 11 młodzieżowców, z czego 6 w pierwszym składzie drużyny – wyglądała lepiej, solidniej. I zasłużyła na gola, po prostu.

Górnik wszystko kontrolował. Prowadził, miał mecz niemalże pod kontrolą, a jego kibice byli w świetnych nastrojach. Kapitalnie grał środek pola, obok Szymona Matuszka był taki gość, który nazywa się Wojciech Hajda, rocznik 2000. I grał duuuuuużo lepiej niż Domagoj Antolić i Chris Philipps.

Aż stało się TO. Ręka Tomasza Loski, czerwona kartka dla zawodnika Górnika, wchodzi Wojciech Pawłowski, czyli wery solić kiper. Mur nie jest jednak dobrze ustawiony. Michał Kucharczyk strzela w dziurę w tym murze. Legia strzela BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO, zalicza pierwszy celny strzał w meczu. I wszystko się zmienia.

Natomiast, ten cios Jarosława Niezgody w ostatnich minutach spotkania… to był cios poniżej pasa dla kibiców i piłkarzy Górnika Zabrze. Jarek – którego jestem sympatykiem – nie miał dobrego meczu. Źle ułożona głowa, noga, brak skuteczności, którym razi raz po raz wiosną… dziś było podobnie.

Aż w końcu się doczekał. Tak jak w tym przysłowiu z ketchupem. Jak już pójdzie i odblokuje się, to na całego.

***

Tweet Pauli Dudy z PZPN, fanki Korony Kielce i fotoreporterki mówi sam za siebie. Korona nie zachwyciła. To był jeden z tych meczów, jakich przewidywano w świętokrzyskim po przyjściu Gino Lettieriego. Że wróci marazm. No, wrócił.

Nie ma w sumie i tak o czym rozmawiać. Korona przyjechała po 0:0, wydawało im się, że dowiozą.

Ale jeżeli traci się gola w taki sposób… (od 2:11)

Całkowicie odpuszczona obrona. Zgranie Rubena Jurado, strzela w okienko Marcus da Silva, wprawia kibiców w ekstazę, zapominają oni o tym, że poprzednie 82 minuty można wyrzucić do kosza, bo taki to był siermiężny mecz.

Ale ta jedna akcja wprowadza Arkę na Narodowy drugi rok z rzędu. I ratuje posadę Leszka Ojrzyńskiego.

Takie oto były te półfinały Pucharu Polski. Módlmy się o dobry finał, bo rewanże półfinałów były po prostu koszmarne. Niestety.