Pożar opóźnił mecz w Bełchatowie. RADOMIAK wygrywa w dziesiątkę!

-
0
0
+

Większość topowych lig zakończy się w ten weekend, ale Fortuna 1. Liga dopiero wjeżdża na ostatnią prostą. Za nami pierwszy pojedynek 31. kolejki zaplecza Ekstraklasy, w którym naprzeciw siebie stanęły ekipy GKS-u Bełchatów i Radomiaka Radom. Chociaż podopieczni Dariusza Banasika przez dłuższy czas grali w osłabieniu, to zdołali odnieść zwycięstwo w kontekście walki o awans do elity.

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

GKS Bełchatów 0:1 Radomiak Radom (Karwot 49')

Pożar jupiterów opóźnił start zmagań

Spotkanie w Bełchatowie pierwotnie miało się rozpocząć o godzinie 17:40, tyle że ostatecznie pierwszy gwizdek sędziego wybrzmiał dopiero godzinę później. Dlaczego? Powodem był palący się jupiter, z którego ugaszeniem dzielnie walczyli bełchatowscy strażacy. Chwilę przed planowanym startem kamery telewizyjne pokazywały niewielkie chmury czarnego dymu. W końcu pożar urósł do takich rozmiarów, że zaczęto się nawet zastanawiać nad koniecznością przerwania piątkowego starcia Fortuna 1. Ligi. Obawy rozwiały jednak informacje z kont twitterowych obu drużyn o możliwości startu rywalizacji o 18:40.

Spotkanie w Bełchatowie o awans i spadek

Skupiając się jednak na aspektach czysto sportowych, warto odnotować, że było to spotkanie o wysokiej stawce. Jedni z kolejki na kolejkę byli co raz bliżsi spadku do drugiej ligi, drudzy nadal liczyli się w grze o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Zespół z Bełchatowa przed dzisiejszym starciem z podopiecznymi Dariusza Banasika miał trzy punkty straty do siedemnastego w tabeli Zagłębia Sosnowiec. Nie trzeba chyba dodawać, jak bardzo potrzebowali zwycięstwa dzisiejszego wieczoru. Sytuacja Radomiaka przed tym starciem prezentowała się następująco: identyczna liczba punktów z drugim GKS-em Tychy i oczko przewagi nad czwartą Arką Gdynia. Tak więc było o co grać.

Radomiak w osłabieniu przez większą część meczu

Ogień przed pierwszym gwizdkiem w Bełchatowie i ogień na murawie już w trakcie pojedynku, czego dowodem dość kontrowersyjna czerwona kartka w 21. minucie dla Filipe Nascimento. 26-letni Portugalczyk wyleciał wówczas z boiska po drugim żółtym kartoniku, choć również pierwsze "żółtko" wydawało się nieco wątpliwe. Nie był to jednak koniec kar dla Radomiaka, ponieważ kilkanaście minut później plac gry musiał opuścić szkoleniowiec Dariusz Banasik. Wszystko zaczęło się od niepodyktowanej jedenastki za zagranie ręką w polu karnym GKS-u Bełchatów, co rozwścieczyło trenera zespołu z Radomia. Tak więc na nudy nie mogliśmy narzekać. Chociaż w osłabieniu grał Radomiak, to właśnie oni prezentowali się lepiej w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Gol w 49. minucie ustalił wynik starcia w Bełchatowie

Nie udokumentowali przewagi w pierwszej odsłonie, za to w drugiej potrzebowali zaledwie czterech minut do zdobycia gola. Wówczas strzał z lewej nogi na dalszy słupek oddał Meik Karwot, pokonując 23-letniego Daniela Niżnika. Kolejne minuty na boisku w Bełchatowie upływały, każda z nich przybliżała Radomiak Radom do bardzo ważnego zwycięstwa, co się ostatecznie udało, które przybliżało ich do Ekstraklasy. Nadal trzeba jednak liczyć się z tym, że rywale walczący o awans swoje pojedynki rozegrają w sobotę i niedziele.

Arka Gdynia w ostatni dzień weekendu zmierzy się u siebie z Widzewem Łódź, za to GKS Tychy w sobotę podejmie na własnym obiekcie Termalice Nieciecza, czyli lidera Fortuna 1. ligi. Wygrana "Słoników" pozwoliłaby ekipie z Radomia cieszyć się z drugiej lokaty na ostatniej prostej tego sezonu. Trzy punkty dla Radomiaka pozwalają z większą nadzieją patrzeć na metę pierwszoligowej kampanii, za to gospodarz dzisiejszej rywalizacji znajduje się teraz w co raz gorszej sytuacji.