Uczeń nie podołał mistrzowi. 3 punkty zostają na Etihad

-
0
0
+

W sobotę doszło do hitu piątej kolejki angielskiej Premier League. Manchester City podejmował Arsenal na Etihad Stadium. Był to kolejny rozdział rywalizacji pomiędzy mistrzem a uczniem. Mowa tu oczywiście o Josepie Guardioli oraz Mikelu Artecie. Wszyscy doskonale pamiętamy czasy, w których Arteta pełnił rolę asystenta byłego trenera Bayernu Monachium. Zdecydowanie lepszy początek sezonu zanotowała ekipa z Londynu. Pierwsze 4 spotkania przyniosły podopiecznym Artety 9 punktów. Natomiast  Manchester City na przestrzeni 3 spotkań zdobył raptem 4 punkty. Jak potoczyło się dzisiejsze spotkanie? Zapraszamy do poniższej krótkiej lektury.

Wyjściowe składy:

Manchester City: Ederson - Cancelo, Ake, Dias, Walker - Foden, Rodri, Silva - Sterling, Aguero, Mahrez

Arsenal: Leno - Tierney, Gabriel, Holding - Saka, Xhaka, Ceballos, Bellerin - Pepe, Aubameyang, Willian

Manchester City od samego początku chciał zaznaczyć, że ma zamiar zdominować spotkanie. Już w pierwszej minucie meczu, groźny strzał zza pola karnego oddał Riyad Mahrez. Piłka jednak minęła słupek. Wydawało się, że strzał ten może zwiastować mocne otwarcie spotkania. Niestety następne 20 minut, to była głównie walka w środku pola oraz nieliczne wrzutki, z których nie wynikało za wiele. Worek z bramkami otworzył się w 23. minucie. Phil Foden odnalazł się w polu karnym "Kanionierów". Następnie oddał strzał, który sparował Bernd Leno. Na dobitkę czekał już Raheem Sterling. Angielski skrzydłowy spokojnie umieścił piłkę w siatce.

W 40. minucie Bukayo Saka zmarnował klarowną sytuację. Młody Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Edersonem, po fantastycznym podaniu Aubameyanga. Reprezentant "Canarinhos" popisał się jednak swoim refleksem. "Kanonierzy" musieli zadowolić się jedynie rzutem rożnym.  Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0 na korzyść "The Citizens".

W spotkaniu tym działo się naprawdę bardzo mało i ciężko wyróżnić jakąkolwiek sytuację z drugiej połowy. W 77. minucie dryblingiem zaimponował Joao Cancelo. Jego podanie w pole karne wprowadziło sporo zamieszania w linii obrony Arsenalu. Blisko trafienia samobójczego był David Luiz. 82. minuta to strzał z rzutu wolnego Nicolasa Pepe. Strzał Iworyjczyka jednak okazał się niecelny. Zakładam, że wiele osób zgodzi się z tym, że wydarzeniem meczu był debiut Thomasa Parteya w trykocie Arsenalu. Ghańczyk został sprowadzony do Londynu z Atletico Madryt po wpłaceniu jego klauzuli. Wynosiła ona 50 milionów euro. Obserwując reakcję fanów Arsenalu na Twitterze można stwierdzić, że liczyli oni na więcej minut dla swojego nowego zawodnika. Mimo wszystko byli jednak zadowoleni, że w ogóle mogli zobaczyć Ghańczyka w akcji.

Dzięki wygranej, podopieczni Pepa Guardioli przesunęli się w tabeli Premier League na 10. miejsce. "Obywatele" odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Zgromadzili do tej pory 7 "oczek". Arsenal pozostał na miejscu piątym z dorobkiem dziewięciu punktów, lecz w ciągu najbliższych dwóch dni na pewno zanotują spadek. Manchester City 1:0 Arsenal.