PREMIER LEAGUE, czyli ARSENAL ratuje się przed porażką i... dublet GREENWOODA

-
0
0
+

Niedziela przyniosła nam zaledwie dwa spotkania w Premier League. O 14:30 na Emirates Stadium odbyły się derby Londynu, w których naprzeciw siebie stanęły ekipy Arsenalu i Fulham. Równo o 17:00 przenieśliśmy się na Old Trafford, gdzie piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera odwiedziło walczące o utrzymanie Burnley. Anulowane gole, system VAR w roli głównej, Mason Greenwood notujący dwa trafienia - tak pokrótce wyglądała niedziela w Anglii.

Arsenal 1:1 Fulham (Nketiah 90+7' - Maja 59')

Najwięcej roboty mieli sędziowie obsługujący system VAR

Fulham do starcia z Arsenalem na Emirates Stadium podchodziło po czterech ligowych porażkach z rzędu, przed którymi podopieczni Scotta Parkera sensacyjnie ograli 0:1 Liverpool na Anfield. Za to gospodarze do zmagań na własnym obiekcie przystępowali po efektownej wygranej 0:4 ze Slavią Pragą w rewanżu o awans do półfinału Ligi Europy. "Kanonierzy" zaczęli spotkanie dobrze, ich gra mogła się podobać, tyle że nie potrafili udokumentować przewagi golem. To znaczy... potrafili, nawet dwa razy udało im się ulokować futbolówkę w siatce, lecz w obu przypadkach na drodze Arsenalu stawał system VAR.

Przy pierwszej próbie gol nie został uznany przez znajdującego się na milimetrowym spalonym Bukayo Sake. Craig Pawson drugie trafienie anulował z identycznego powodu, jednakże tym razem Emile Smith Rowe wyraźnie przekraczał linie ofsajdu. Do kolejnego przypadku, gdy sędziowie musieli dokonać analizy za pomocą powtórek, doszło w drugiej odsłonie rywalizacji. Tutaj kwestią do rozwiązania był faul w polu karnym Arsenalu, gdzie faulowany był zawodnik Fulham. Ostatecznie arbiter podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Josh Maja.

Wygrana wypuszczona z rąk w ostatnich sekundach

Strata do bezpiecznego miejsca w tabeli przed dzisiejszym meczem wynosiła siedem punktów. Wygrana z Arsenalem znacząco pomogłaby Fulham w kontekście dalszej walki o utrzymanie w Premier League. Zwycięstwo na Emirates Stadium było w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Arbiter do podstawowego czasu gry doliczył aż siedem dodatkowych minutach. W ostatniej z nich wydawało się, że w Derbach Londynu trzy punkty zgarnie niżej notowany zespół. Nic z tego, bowiem dokładnie w 97. minucie rywalizacji doprowadził Eddie  Nketiah. Jednym z bohaterów akcji bramkowej był golkipera Arsenalu, który w polu karnym celnie zgrał futbolówkę dośrodkowywaną z rzutu rożnego. Fulham ostatecznie wypuszcza bardzo ważną wygraną z rąk, a "Kanonierzy" poniekąd ratują się przed porażką z walczącym o utrzymanie zespołem.

Manchester United 3:1 Burnley (Greenwood 48' 84', Cavani 90+3' - Tarkowski 50')

Pierwsza odsłona na Old Trafford bez bramek

Kolejny raz musimy wspomnieć o analizie systemu VAR, który interweniować musiał już w pierwszych sekundach spotkania na Old Trafford. W okolicach dwudziestej sekundy zmagań gola z głowy dla Burnley zdobył Chris Wood, ale szczęśliwie dla fanów "Czerwonych Diabłów" jeden z zawodników Sean'a Dyche'a był na spalonym. Tak więc pierwsza bramka na obiekcie w Manchesterze mogła paść naprawdę szybko, bo ledwie chwilę po rozpoczęciu gry. Wówczas podopieczni Ole Gunnara Solskjaera musieliby jeszcze mocniej zakasać rękawy, a tak pierwsza odsłona upłynęła pod znakiem bezbramkowego remisu.

Trzeci ligowy mecz Greenwooda z bramką. 19-latek kompletuje dublet przeciwko Burnley

Goli w pierwszej części gry nie zobaczyliśmy, za to pięć minut po przerwie przyniosło nam po jednym trafieniu dla obu drużyn. Zaczął Mason Greenwood, który od tego momentu może pochwalić się co najmniej jednym golem w trzecim meczu z rzędu. Co najciekawsze, dorobek strzelecki młodego Anglika składa się teraz z zaledwie pięciu bramek. Pierwszą w bieżącym sezonie zdobył jeszcze w poprzednim roku, gdy Manchester United mierzył się w Londynie z West Hamem.

Radość "Czerwonych Diabłów" nie potrwała długo, ponieważ ledwie dwie minuty później na tablicy wyników widniał już remis 1:1. Cenne trafienie zanotował wówczas James Tarkowski, choć było to w zasadzie tyle jeśli chodzi o odrabianie strat przez Burnley, gdyż... W 84. minucie zmagań na Old Trafford Mason Greenwood skompletował dublet, a w doliczonym czasie gry Edinson Cavani ustalił wynik meczu. Zatem obyło się bez niespodzianki, która miała miejsce nieco wcześniej w starciu Arsenalu z Fulham.