Dobry mecz KLICHA z Tottenhamem. Ekipa JANA BEDNARKA znów bez wygranej

-
0
0
+

Dwóch Polaków rozegrało dzisiaj swoje spotkania w Premier League. O 13:30 Mateusz Klich wyszedł w podstawowej jedenastce na mecz z Tottenhamem, a w ostatnim sobotnim starciu Jan Bednarek starał się odpierać ataki Liverpoolu. Pierwszy z naszych rodaków mógł cieszyć się ze zwycięstwa, drugi musiał przełknąć gorycz porażki.

Leeds United 3:1 Tottenham (Dallas 13', Bamford 42', Rodrigo 84' - Son 25')

Bardzo dobry występ Klicha przeciwko "Kogutom"

Ostatnie tygodnie Mateusza Klicha w barwach Leeds United nie były udane, o czym świadczą jedynie epizody w Premier League. Reprezentant Polski wrócił jednak do pierwszej jedenastki po niespełna dwumiesięcznej przerwie. 1 maja zagrał od deski do deski w przegranym 2:0 starciu z Brighton, a dziś przebywał na Elland Road niemalże do samego końca wygranego spotkania z "Kogutami". Marcelo Bielsa zdjął naszego rodaka naszego rodaka dopiero w 90. minucie zmagań. Jak widzicie na poniższych tweetach, wrażenia z występu Polaka przeciwko Tottenhamowi były więcej niż dobre.

Dużo mówiło się przede wszystkim o tym, że Mateusz Klich wrócił do świetnej formy, z której dał się poznać we wcześniejszych fazach kończącego się niebawem sezonu Premier League. Takie wiadomości cieszą nas, Polaków, zwłaszcza przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Europy. Miejmy nadzieje, że ostatnie trzy kolejki będą również udane dla byłego gracza m.in. Cracovii, a Marcelo Bielsa już do końca rozgrywek będzie korzystał z jego usług w pełnym wymiarze czasowym.

Liverpool 2:0 Southampton (Mane 31', Alcantara 90')

Kolejny mecz drużyny Jana Bednarka bez wygranej

Odmienne nastroje panowały w innej drużynie z Polakiem w składzie, która nie potrafiła zwyciężyć w trzech ostatnich kolejkach Premier League. Sytuacja "Świętych" w tabeli nie wygląda źle, ale nadal nie mogą być w stu procentach pewni utrzymania na kolejny sezon. Niby mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie, jednakże aktualna dyspozycja nie napawa optymizmem na mecie rozgrywek, chociaż poza znajdującym się wysoko West-Hamem staną w szranki z Crystal Palace, Fulham i Leeds United.

Pierwsza odsłona zmagań na Anfield zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, a kolejne minuty wskazywały na utrzymanie się takiego rezultatu do ostatniego gwizdka rywalizacji. Koniec końców drugi gol w tym meczu padł, a jego autorem był Hiszpan Thiago Alcantara. Nie nadarzyła się zatem okazja do tego, by Jan Bednarek doprowadził do wyrównania z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego chwilę przed końcem pojedynku, na co liczyli niektórzy widzowie przed telewizorami.