-
0
0
+

Bardzo zasłużonym zwycięstwem "Trójkolorowych" zakończyło się spotkanie rozgrywane na Allianz Arenie w Monachium. Reprezentacja Francji pokonała Niemców (1:0) i przesunęła się na drugą pozycję w tabeli grupy F. Jedyną w tym spotkaniu bramkę, tyle że samobójczą, zdobył Mats Hummels.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Pierwsza kolejka fazy grupowej dobiegła końca. Po niespodziewanych porażkach Polski, Danii oraz remisie Hiszpanów przyszedł również czas na najlepiej zapowiadające się spotkanie tego tygodnia. W ramach istnego hitu zaprezentowały się reprezentacje Niemiec oraz Francji. W ostatecznym rozrachunku, choć po bardzo dobrym widowisku, górą byli "Trójkolorowi", którzy triumfowali dzięki samobójczemu trafieniu Matsa Hummelsa. Miano najlepszego gracza tego pojedynku musi jednak powędrować w inne ręce. Prawdziwe zamieszanie w szeregach "Die Mannschaft" nakręcał nie kto inny, jak Kylian Mbappe.

BOHATER:

Kylian Mbappe - wyszedł od pierwszych minut, dyrygował grą swojego zespołu, nękał defensywę rywala, by jeszcze przed przerwą potwierdzić to udziałem przy samobójczym trafieniu Matsa Hummelsa. W kolejnych minutach również trzymał poziom. Był głównym argumentem "Trójkolorowych", czego zwieńczeniem były gol oraz asysta – na jego niekorzyść oba nieuznane, bo poprzedzone minimalnymi ofsajdami.

WYRÓŻNIENIE:

N'Golo Kante - przez niemal całe spotkanie odpowiadał za czarną robotę, co przekładało się na ogromną przewagę w środkowej części boiska. Pod bramką rywala gościł dość rzadko. Cały wysiłek zaangażował w pozbawienie wszelkich argumentów u Niemców - skutecznie wyłączył duet pomocników, Toniego Kroosa i Joshuę Kimmicha.

Lucas Hernandez - po prostu zagrał swoje. Był bezbłędny z tyłu. Nękał obu skrzydłowych, nie dając im rozwinąć skrzydeł w okolicach linii bocznej boiska. Gdy było trzeba, gościł w ofensywie, choć większych skutków to przyniosło. Wszelkie wypady kończyły się epizodami bez większej historii.

Robin Gosens - prawdopodobnie jeden z niewielu argumentów przemawiających dziś za reprezentacją Niemiec. Był bardzo aktywny na lewej flance, zawiązywał groźne ataki swojego zespołu i nie popełniał błędów z tyłu. Na jego niekorzyść żaden z ofensywnych wypadów nie przyniósł pożądanych efektów.

Paul Pogba - w końcu zagrał tak, jak oczekiwano. Wcielił się w rolę lidera środka pola i swego w końcu dopiął. Rządził, dzielił, podejmował znakomite decyzje w kwestii regulacji tempa. Przy odrobinie szczęścia kończyłby mecz z bramką – jego uderzenie poszybowało jednak nad bramką strzeżoną przez Manuela Neuera.

ROZCZAROWANIE:

Kai Havertz - prawdopodobnie największy nieobecny tego spotkania, choć rozpoczął je od pierwszych minut. Skutecznie wyłączony przez parę stoperów, przegrywał pojedynku z Lucasem Hernandezem, co poskutkowało wymianą na lepszy model.

Serge Gnabry - spotkanie z Francją rozpoczął na pozycji napastnika. Miał odpowiadać za siłę ofensywną swojego zespołu. W rzeczywistości przypominał nieobecnego od pierwszych minutach Timo Wernera. Oba strzały z jego udziałem kończyły się rozpoczęciem od bramki. Co więcej, nawet nie zatrudnił Hugo Llorisa.

Mats Hummels - powrót do reprezentacji Niemiec miał być dla defensora Borussii Dortmund prawdziwym świętem, tym bardziej można go traktować jako istną porażkę, bo jeszcze przed przerwą przerodził się w swoistą katastrofę. Na przestrzeni całego spotkania doświadczony stoper był bardzo pewny siebie. Kasował kolejne ataki, skutecznie powstrzymywał Karima Benzemę i tego mu odebrać nie można. Wszyscy będą jednak pamiętać o błędzie z pierwszej połowy, gdy dość niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki, dokładając trzy grosze do zwycięstwa reprezentacji Francji. Po przerwie był również zamieszany w sytuację z udziałem Kyliana Mbappe. Na jego szczęście arbiter nie dopatrzył się przewinienia we własnym polu karnym