SERIE A, czyli CRISTIANO rzuca koszulką, czerwona kartka IBRY, a ZIELIŃSKI z asystą

-
0
0
+

Wojciech Szczęsny ponownie stanął między słupkami. Inter utrzymuje "status quo" po skromnej wygranej z Cagliari. Napoli odnosi zwycięstwo z Sampdorią, a Piotr Zieliński notuje asystę. Cristiano Ronaldo rzuca koszulką o murawę, Zlatan wylatuje z boiska za rzekomą obrazę sędziego. Zapraszamy do czytania relacji z dwóch dni na włoskich boiskach.

Ibra niesłusznie wyrzucony z boiska? Skromna wygrana Interu

Sezon w Serie A wjechał właśnie na ostatnią prostą. Do końca rozgrywek pozostało już zaledwie osiem kolejek, a Inter Mediolan dzisiejszą wygraną z Cagliari utrzymał różnicę jedenastu punktów nad lokalnymi rywalami. AC Milan zapewne liczył na jakieś potknięcie "Nerazzurrich" w starciu z czerwoną latarnią ligi, co do pewnego momentu wydawało się możliwe. Jedyna bramka dla podopiecznych Antonio Conte padła dopiero w 77. minucie. Wówczas futbolówkę w siatce ulokował Matteo Darmian. Wróćmy jednak na chwilę do starcia wicelidera Serie A z Parmą, gdzie piłkarze w czarno-czerwonych koszulkach od 60. minuty grali w osłabieniu. Właśnie wtedy Zlatan Ibrahimović dostał czerwoną kartkę za obrazę sędziego. Stefano Pioli tłumaczył później, że arbiter musiał się przesłyszeć, ponieważ według niego Szwed nie obraził człowieka prowadzącego zmagania.

Asysta Piotra Zielińskiego. Pierwsza czwórka bez zmian

W jednym z meczów naprzeciw siebie stanęli dwaj Polacy. Sampdoria podejmowała na własnym obiekcie walczące o Ligę Mistrzów Napoli. Do gości w znacznym stopniu przyczynił się Piotr Zieliński, który w 35. minucie wyłożył futbolówkę Fabianowi Ruizowi. 25-letni Hiszpan strzałem z dystansu otworzył wynik rywalizacji, a w końcówce starcia jakiekolwiek nadzieje Sampdorii na remis odebrał Vicktor Osimhen. Warto wspomnieć, że gospodarze w 75. minucie doprowadzili do wyrównania po trafieniu Mortena Thorsby'ego, tyle że analiza systemu VAR wykazała przewinienie Norwega przy wyskoku do główki. Warto wspomnieć, że asysta w dzisiejszym meczu była siódmą reprezentanta Polski w bieżącej kampanii ligowej.

Bezpośrednim rywalem Napoli o czwarte miejsce jest Atalanta Gian Piero Gasperinigiego, która dziś stanęła w szranki z Fiorentiną Bartłomieja Drągowskiego. Poza starciem Spezii z Crotone, starcie we Florencji było najlepsze pod względem liczby strzelonych bramek. Rollercoaster to mało powiedziane. Pierwsza część gry należała do gości z Bergamo, wówczas Duvan Zapata zapakował dublet do szatni. W drugiej odsłonie wajcha przestawiła się na drugą stronę. Tym razem dwa trafienia do swojego bogatego już dorobku dopisał Dusan Vlahović. Skończyło się na wygranej 2:3 - gola na wagę zwycięstwa zdobył Josip Ilicic.

Wojciech Szczęsny wraca do bramki po krótkiej przerwie. Przegrane kilku Polaków

Dziś o 15:00 Juventus zmierzył się na Allianz Stadium z Genoą. Po krótkiej przerwie między słupki wrócił Wojciech Szczęsny, który kilka dni temu przesiedział na ławce rezerwowych całe spotkanie z Napoli. Wówczas "Stara Dama" pokonała neapolitańczyków 2:1. W dniu dzisiejszym podopieczni Andrei Pirlo pokonali Genoę po bramkach Kulusevskiego, Moraty i McKenniego, a jedynego gola dla gości zdobył Gianluca Scamacca. Jak widzicie... dla Juve strzelców było trzech, wśród nich zabrakło jednak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z frustracji swoją nieskutecznością rzucił koszulką o murawę. Inna wersja jest taka, że chłopiec od podawania piłek poprosił Cristiano o t-shirt, a ten mu ją dał.

Nieco później AS Roma mierzyła się z Bologną, gdzie bramki zespołu Sinisy Mihajlovicia strzeże Łukasz Skorupski. Niestety, skromne zwycięstwo po trafieniu Borji Mayorala odniósł były klub polskiego golkipera. Identycznym rezultatem zakończyły się zmagania z udziałem innego Polaka, czyli Pawła Dawidowicza. Reprezentowana przez niego Verona uległa 0:1 Lazio. Dzień wcześniej w barwach Crotone grał Arkadiusz Reca, którego drużyna zanotowała czwartą porażkę z rzędu. Połowicznie z trzech punktów cieszyć mógł się Karol Linetty, ponieważ Torino ograło Udinese 0:1. Problem w tym, że były piłkarz Lecha Poznań pojawił się na placu gry dopiero w końcówce meczu.